Trendy sezonu jesień/zima 2016

Podążaj za modą i wyróżnij się z tłumu

Jesień i zima są okresem wyjątkowym i wymagającym wiele uwagi, jeżeli zależy nam na nietuzinkowym look’u i ciekawych kreacjach. Z korzyścią dla wszystkich, projektanci postanowili ułatwić nam zadanie urozmaicenia swojej ciepłej garderoby i wkomponowali lekkie tkaniny, wzory i kolory do projektów sezonu 2016/2017 swetrów na jesień i zimę.

Oto kilka podpowiedzi, z których warto skorzystać tej zimy.

Materiały

Tekstylia tego roku obracają się wokół skóry i aksamitów. Kreatorzy mody postawili na przylegające do ciała fasony, paski i wstążki wiązane w talii – słowem kreacje dopasowane przede wszystkim do talii. Zarówno skóra, jak aksamit doskonale nadają się do stworzenia eleganckich, kobiecych i wyszukanych kreacji, które uwielbiają estetycy mody.

Kolory

Jesień kojarzy się raczej z kolorystyką stonowaną, oscylującą głównie wokół brązów, czerwieni, żółci i czerni, niekiedy wzbogacanych zielenią lub przełamywanych odcieniami granatu. W tym roku ten trend nie ulega zmianie, ale tym razem stonowane odcienie przełamie odważnie kolor srebrny. To jednak nie wszystko, czym zaskoczy nas tegoroczny sezon jesienno-zimowy. Tuż obok metalicznego srebra plasują się odważne propozycje takie, jak pudrowy róż, intensywna czerwień czy nietuzinkowy rdzawy.

Wzory

Na nudę narzekać nie możemy. Choć jednolite barwy wciąż są na topie i raczej nie zapowiada się, by miało to ulec zmianie, jako przełamanie klasyki na scenie modowej pojawiają się m.in.: krata w każdej postaci – trudno się dziwić, że projektanci wkomponowali w jesienny i zimowy look szachownice, kraty monochromatyczne, kolorowe czy drobne – w końcu krata jest ponadczasowa, czy przepiękne swetry na jesień; Kwiaty – choć kojarzą się raczej z porą wiosenno-letnią, to nie przeszkadzało w umieszczeniu kwiatów, jako odważnego urozmaicenia jesienno-zimowej tonacji. Ponadto, dominujące okazują się wzory trójwymiarowe, a jako motyw przewodni litera „X”.

Kroje i fasony

Wśród krojów i fasonów również dzieje się wiele. Hitem stały się bluzki, sukienki oraz swetry na jesień, noszone na jedną stronę – jedno ramię. Tuż obok, bardziej w kompozycji niż opozycji, pojawiają się wiązane pod szyją wstążki, kokardy, żaboty. Ekscentrycznie, ekstrawagancko, ale z zachowaniem klasy. Dla uzupełnienia jesienno-zimowych fantazji kreatorów mody, które tęsknotę za latem łączą z ciepłą garderobą, pojawiły się m.in. swetry z głębokim dekoltem na plecach.

Jeżeli przekonują cię trendy i propozycje ciepłej garderoby w sezonie 2016/2017, ale obawiasz się, że razem z modą w parze idą wysokie ceny, możesz odetchnąć i spokojnie wybrać się na zakupy. W alternatywie dla ekskluzywnych ubrań prosto spod ręki projektanta, w sklepach sieciowych pojawiły się odpowiedniki w równie wyszukanym stylu, ale zdecydowanie niższych cenach.
2016-12-13 09:19

Inne artykuły