Szukasz mieszkania z duszą? Rewitalizowana kamienica idealnym wyborem

W życiu każdego przychodzi taki moment, kiedy warto znaleźć swój własny dom, w którym spędzimy życie w otoczeniu rodziny. Najczęściej wybierane są mieszkania w blokach ze względu na ich stosunkowo niską cenę oraz wygodną lokalizację w obrębie miasta. Bardziej zamożne osoby, ceniące sobie prywatność i spokój wybierają domu jednorodzinny, zwykle na przedmieściach i poza miastem. Zupełnie inną kategorią są mieszkania w kamienicach, które kuszą swym klimatem i korzystnymi rozwiązaniami architektonicznymi.

Lokalizacja

Wiele osób decyduje się na kupno mieszkania w kamienicy ze względu na ich bardzo dobrą lokalizację. Najczęściej tworzą one zabudowę prestiżowych dzielnic, położonych na tyle blisko centrum miasta by zapewnić sprawną, wygodną komunikację, ale jednocześnie na tyle daleko, by nie docierał do nich typowy dla głównych arterii zgiełk. Okolice kamienic są zazwyczaj bardzo zaciszne i zielone, dlatego idealnie nadają się do zamieszkania przez osoby, które szukają odpowiednich warunków do wypoczynku lub pracy.

Wysoka jakość budynku

Obecne na rynku nieruchomości kamienice to budynki sprzed dekad, które mimo upływu czasu nadal są lepszej jakości niż niejeden nowy blok mieszkalny. Wiele z nich powstało na zlecenie bogatych obywateli, zatem do ich budowy używano wysokiej klasy materiałów i bardzo skrupulatnie pilnowano jakości wykonania. Rewitalizowane kamienice są ponadto wyposażane w nowoczesne rozwiązania, np. okna o dużym współczynniku izolacyjności cieplnej, które poprawiają wydajność ogrzewania mieszkania.

Niestandardowe rozwiązania architektoniczne

Kolejnym walorem podwyższającym atrakcyjność mieszkań w kamieniach są zastosowane w nich rozwiązania architektoniczne. Większość z nich ma bardzo wysokie stropy – standardem jest, że mieszkanie takie ma powyżej trzech metrów wysokości. Jeśli strop znajduje się na odpowiedniej wysokości można w mieszkaniu wybudować antresolę, czyli dodatkowe piętro, które znacznie zwiększy jego metraż. Inne ciekawe rozwiązania to wysokie okna, które zwiększają ilość światła słonecznego w pomieszczeniach, podwójne drzwi między pokojami czy dodatkowe pomieszczenia, takie jak spiżarnie, czy garderoby.

Niebanalny klimat kamienicy

Wszystkie powyższe walory kamienic czynią z nich obiekty o klimacie niespotykanym w nowoczesnym budownictwie. Nawet po renowacji pozwalają one poczucia ducha minionych czasów, będą stanowić idealny wybór dla miłośników stylu retro, dawnej architektury oraz trendów w wystroju wnętrza. Panujący w nich klimat szczególnie powinien przypaść do gustu osobom zajmującym się pracą twórczą.

Mieszkania w nowoczesnej, stylowej kamienicy w Częstochowie znajdziemy w ofercie firmy Wiecha.

2017-03-16 13:13

Inne artykuły