Szuflady z tworzyw sztucznych, czyli szuflady z plastiku

Aranżując przestrzeń biurową, szukamy elementów wyposażenia, które będą trwałe i przede wszystkim funkcjonalne. Takimi są szuflady z tworzyw sztucznych, pozwalające na posegregowanie dokumentów i ułatwiające utrzymanie porządku na stanowiskach biurowych. Jakie są najważniejsze zalety szuflad z plastiku?

 

Szuflady plastikowe najlepszym organizerem

Szuflady plastikowe są bardzo często stosowanym elementem wyposażenia biur. Ich największą zaletą jest, że są dostępne w szerokiej gamie wymiarów i wzorów, dlatego pod względem rozmiarowym można je idealnie dopasować do posiadanych szaf, szafek i kontenerów biurowych.

Szuflady z tworzyw sztucznych są sprzedawane w pakiecie z wieloma funkcjonalnymi dodatkami, np. nakładanymi piórnikami, wkładkami na teczki i dokumenty czy wkładkami na CD i DVD. Sprawia to, że są niezwykle praktycznymi organizerami, dzięki którym akcesoria biurowe są posegregowane, dokumenty – uporządkowane, a pracownicy mają do nich łatwiejszy dostęp.

Kolejnym z elementów uzupełniających, który można dokupić do szuflad z tworzyw sztucznych, jest centralny zamek. Taka opcja jest bardzo przydatna, jeśli chcemy przechowywać w biurku ważne dokumenty lub osobiste zapiski. Listę dodatkowych elementów wyposażenia uzupełniają specjalne blokady, które zabezpieczają przed wysuwaniem się kilku szuflad jednocześnie.

 

Szuflady na prowadnicach kulkowych czy rolkowych – które lepsze?

Wybierając szuflady z tworzyw sztucznych, warto zwrócić uwagę na mechanizm, jaki został w nich zastosowany. Na rynku są dostępne szuflady na prowadnicach kulkowych i rolkowych.

Zarówno jedne, jak i drugie prowadnice mają za zadanie umożliwić płynne otwieranie i zamykanie szuflad. Które z nich są lepsze? Jak mówi nasz rozmówca, pracownik firmy Miladesign, producenta stelaży meblowych do biur: Z doświadczenia wiem, że lepiej sprawdzają się prowadnice kulkowe. Prowadnice rolkowe są co prawda tańsze, ale to prowadnice kulkowe są lepsze jakościowo, wytrzymują większe obciążenia oraz mają dłuższą żywotność, którą określa się na podstawie możliwości wykonywania ilości określonych cykli rocznie.

Warto dodać, że szuflady z tworzyw sztucznych na prowadnicach kulkowych są dostępne w wielu wersjach, np. z wysuwem częściowym, pełnym czy dwukierunkowym. Również prowadnice kulkowe mogą występować w różnych wersjach: self-close (czyli z tzw. cichym domykiem) oraz soft-close (z hamulcem i cichym domykiem). Asortyment jest na tyle szeroki, że z łatwością znajdziemy szuflady z plastiku, które będą spełniały nasze oczekiwania nie tylko funkcjonalne, lecz także estetyczne.

 

 

2017-01-01 21:52

Inne artykuły