Systemy aluminiowych drzwi składanych i przesuwnych. Charakterystyka

Aluminiowe drzwi przesuwne doskonale wpasowują się w aktualne trendy, które obowiązują w stolarce. Stawiamy na maksymalne doświetlenie pomieszczeń światłem dziennym, chętnie wybieramy stolarkę z dużymi przeszkleniami i smukłymi ramami. PCV jest powoli wypierane przez aluminium. Nowoczesne systemy aluminiowych drzwi składanych i przesuwnych są estetyczne, bezgłośne, łatwe w obsłudze oraz efektywne energetycznie. Co warto o nich wiedzieć?

Drzwi składano-przesuwne, czyli harmonijka

Mówiąc o systemach drzwiowych i okiennych, najlepiej przyjrzeć się rozwiązaniom konkretnych producentów. Weźmy więc pod lupę składane drzwi przesuwne Schüco ASS 70 FD. Jak mówi nam przedstawiciel firmy UNITEC POLSKA z Leszna, skrzydła drzwi można w prosty i lekki sposób otwierać do wewnątrz lub na zewnątrz. Drzwi możemy przesuwać w prawo, w lewo, lub w obie strony jednocześnie. Drzwi składają się jak harmonijka w wąskie pakiety, które nie zajmują wiele przestrzeni. Choć konstrukcja drzwi na pierwszy rzut oka może wydawać się delikatna, jest to konstrukcja solidna i stabilna. Profile aluminiowe, z których są wykonane drzwi, są izolowane cieplnie. Do dyspozycji mamy wiele kolorów i co warto podkreślić, możemy zastosować różną kolorystykę profili od wewnątrz i od zewnątrz.

Drzwi podnośno-przesuwne

Inny rodzaj drzwi tarasowych to drzwi podnośno-przesuwne. Zerkając na drzwi Schüco ASS 70.HI, również widzimy solidne ramy ze smukłymi skrzydłami. Są to drzwi, które charakteryzuje wysoka izolacyjność cieplna, doskonała wodoszczelność i świetna izolacyjność akustyczna. Drzwi zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa. Skrzydła przesuwają się równolegle do siebie niemalże bezszelestnie. W przypadku tych drzwi również mamy możliwość wybrać różną kolorystykę aluminiowych profili od wewnątrz i od zewnątrz. Warto też dodać, że w przypadku systemu ASS 77 PD z serii Panorama Design mamy możliwość zastosować napęd automatyczny, całkowicie ukryty w również niewidocznej ościeżnicy.

Producenci przesuwnych drzwi harmonijkowych i podnośnych dają nam do wyboru bogatą paletę kolorów, a także różnorodność kształtu i wzornictwa. Systemy aluminiowych drzwi przesuwnych charakteryzuje mały ciężar przy wysokiej stabilności, a także niewielkie siły zamykania i otwierania, co jest bardzo istotne przy dużych, tarasowych, czy balkonowych przeszkleniach. Atutem drzwi przesuwnych są również minimalne wymagania dotyczące powierzchni użytkowania. To bez wątpienia rozwiązanie znacznie bardziej komfortowe od drzwi rozkładanych.

2019-05-14 12:17

Inne artykuły