Stylowe wyposażenie do salonu

Salon to najlepsza wizytówka każdego domu – o ile życie rodzinne toczy się przede wszystkim w kuchni, to właśnie w salonie przyjmujemy ważnych dla nas gości. Dlatego dobrze jest rozejrzeć się za wyposażeniem, które będzie nie tylko praktyczne, ale i podkreśli elegancki charakter tego miejsca. Oto kilka propozycji, które z pewnością przydadzą się podczas kameralnych spotkań z przyjaciółmi oraz większych imprez.

Łupek na twoim stole

Czy kamienna taca będzie pasować do eleganckiego salonu? Pewnie, o ile tym kamieniem będzie łupek. Naturalnie chropowata, czarna powierzchnia tej skały zaskakująco dobrze komponuje się nawet z nowocześnie zaprojektowaną zastawą porcelanową, jest świetna do podawania ciepłych i zimnych napojów, przystawek, sushi oraz deserów. Na rynku dostępne są różne warianty tac z łupka, znaleźć je możesz w sklepie porcelana24.pl.

Zawsze ciepłe posiłki

Minusem każdej potrawy czy przekąski na ciepło jest to, że prędzej czy później musi wystygnąć, tracąc przy tym najlepszy smak i konsystencję. Podgrzewanie ich w kuchni jest raczej mało eleganckie, trzymanie ich na stole – jeszcze mniej. Problem rozwiązuje podgrzewacz. Pod umieszczone na metalowym stojaczku naczynie wystarczy podstawić jedną lub kilka małych świeczek, które przez długi czas będą utrzymywać wymaganą temperaturę potrawy.

Akcesoria do alkoholu

Wiele mocniejszych i słabszych trunków ma to do siebie, że najlepiej smakuje w odpowiednich warunkach. Whisky powinno pić się po schłodzeniu, wino musi „odetchnąć” świeżym powietrzem, by ujawnić swój bukiet – przykładów można znaleźć dużo więcej. Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo pomysłowych akcesoriów, które ułatwią życie każdemu miłośnikowi dobrych alkoholi. Wspomnieć wystarczy o stalowych kostkach, które po zmrożeniu są świetną alternatywą dla rozcieńczającego napoje lodu, czy napowietrzacze, dzięki którym wino nadaje się do spożycia od razu po otwarciu butelki.

W domowym salonie życie toczy się różnym tempem, warto być przygotowanym na każdą okoliczność, by móc sprostać zasadom gościnności. Wyposażenie barku w odpowiednie akcesoria pomoże nam zadbać o odpowiednią atmosferę kameralnego spotkania lub dużego przyjęcia. Wiele ciekawych pomysłów znajdziesz w sklepie porcelana24.pl.

2015-12-29 14:41

Inne artykuły