Sposoby na organizację udanej imprezy

Organizacja imprezy to nie lada wyzwanie. Do tego, aby impreza się udała, potrzebny jest odpowiedni lokal, dobra atmosfera, smaczne jedzenie i trunki oraz komfortowy nocleg, jeśli w programie przewidziana jest całonocna zabawa. Wyzwanie duże, ale jak najbardziej możliwe. W naszym artykule podpowiadamy, w jaki sposób zorganizować imprezę, aby zapadła na długo w pamięci wszystkich gości.

Góralska zabawa

Góry słyną z przepięknych widoków, bujnej przyrody, wyśmienitej, smacznej kuchni oraz pełnych temperamentu i poczucia humoru mieszkańców. Jeśli więc myślisz o udanej imprezie, a przy okazji kochasz góry, to idealnym miejscem, w którym możesz ją zorganizować będzie właśnie góralska karczma.

Obecne trendy w gastronomii kładą duży nacisk na regionalizm zarówno w kuchni, jak i w wystroju wnętrz lokali. Dzięki temu dostępna obecnie na rynku oferta karczm jest bogata. Wybór zatem nie będzie trudny.

Imprezy w karczmie – zalety

W tradycyjnej góralskiej karczmie już sam wystrój nastraja pozytywnie. Wypełniona regionalnymi bibelotami i wyposażeniem nawiązuje do historycznych karczm, w których przedniej zabawy kosztowali nasi przodkowie. Nierzadko można w nich znaleźć również klimatyczne piece kaflowe i kominki, które skutecznie rozgrzewają atmosferę w chłodniejsze pory roku. Prawdziwa karczma, usytuowana w górach zapewnia także przepiękne widoki z izb oraz z podwórza wokół obiektu.

Kuchnia góralska zaś słynie z charakterystycznych smaków oraz potraw, które dzięki kompozycji regionalnych składników, idealnie sprawdzają się jako imprezowe jadło. Jeśli jeszcze do tego dodamy tradycyjne góralskie napitki, dobre na każdą porę roku i okazję, sukces imprezowego menu murowany. Folkowa atmosfera karczmy zaś stanowi świetne tło do zabawy. Można również skorzystać z usług miejscowych muzyków. Górale słyną z miłości do śpiewu i zabawy bez względu na wiek. Jeśli zaś w planach imprezy nie ma tańców ani muzyki, goście mogą rozkoszować się widokami z okien oraz spacerami po urokliwej okolicy.

Organizacja imprezy – na co warto zwrócić uwagę

Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista z karczmy Zajazd na Kępie w Ustroniu:

Organizując imprezę okolicznościową warto zwrócić uwagę na to, aby oprócz odpowiedniego programu, menu i ewentualnej oprawy muzycznej, zapewnić gościom możliwość komfortowego noclegu po przyjęciu. Niezależnie od charakteru imprezy, możemy mieć gości, którzy mieszkają w odległych zakątkach kraju bądź zagranicą. Wówczas opcja noclegu jest konieczna. Stąd warto wybierać lokalizacje, w których pokoje gościnne znajdują się na terenie tego samego obiektu. W takiej sytuacji nasi goście w każdej chwili będą mogli udać się na spoczynek.

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę wybierając lokal na imprezę okolicznościową, jest możliwość skorzystania z dodatkowych usług takich jak np. transport. A przy organizacji wesela warto dopytać o możliwość skorzystania z oferty zaufanych cukierników, florystów, muzyków, fotografów oraz fryzjerów i wizażystów. Obecnie wiele lokali współpracuje bowiem ze sprawdzonymi i doświadczonymi specjalistami w tych dziedzinach. Dzięki temu możesz zorganizować swoje wymarzone wesele z dala od domu, w pięknie położonej karczmie bez zamartwiania się o to, kto zadba o każdy szczegół odpowiedniej oprawy imprezy. Twoi goście zaś z pewnością długo będą ją wspominać.

2018-10-09 10:51

Inne artykuły