Senior w górach, czyli życie zaczyna się po pięćdziesiątce

Każda dekada życia niesie w sobie coś wyjątkowego – inne cele, wyzwania i przyjemności. Wiele osób hucznie celebruje urodziny do trzydziestki, później starając się raczej zatajać swoją metrykę. Tymczasem, biorąc pod uwagę, że prawdziwą stabilizację, spokój i zadowolenie osiągamy nieco później, dziś ryzykujemy stwierdzeniem, że życie zaczyna się po pięćdziesiątce.

Zaliczanie osób po pięćdziesiątce do grupy seniorów zdaje się obecnie niedorzecznością. Współcześni pięćdziesięciolatkowie w niczym nie przypominają zniszczonych życiem staruszków. Dobrobyt ostatnich dekad sprawił, że znacznie dłużej utrzymujemy sprawność ciała i ducha. Dzięki temu w momencie, gdy dzieci są już duże, a kariera ugruntowana, pięćdziesięcioletni „seniorzy” mogą wreszcie zająć się sobą.

Polskie góry – wypoczynek dla każdego

Wielu z nas polskie góry kojarzą się przede wszystkim ze stokami narciarskimi i zatłoczonymi Krupówkami. Rzeczywiście,  to właśnie doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych przyciągają na Południe większość turystów. Jednak wśród amatorów białego szaleństwa najczęściej spotykamy nastolatków, studentów i młodych dorosłych, którzy przyjeżdżają na Podhale, by spędzać czas aktywnie, a nawet ekstremalnie.

Nie zapominajmy jednak, że góry mają nam do zaoferowania znacznie więcej, również poza sezonem zimowym. Wspaniałe krajobrazy i zróżnicowane ukształtowanie terenu stwarzają świetne warunki do pieszych wycieczek. Zapaleni sportowcy mogą wybierać bardziej wymagające szlaki, natomiast osoby, które stawiają na rekreację, mają do dyspozycji łatwiejsze, ale nie mniej zachwycające trasy.

Goście, którzy zatrzymują się w naszym pensjonacie, zwykle rezygnują z dalszych wycieczek do Zakopanego czy na popularne szlaki. Znacznie przyjemniejszym rozwiązaniem okazują się samodzielne spacery z kijami nordic-walking po najbliższych malowniczych okolicach, wciąż dziewiczych i wolnych od tłumów turystów – zauważa nasz rozmówca z Ośrodka Wypoczynkowego „Borowy” w Białym Dunajcu.

Tatry to także wymarzony kierunek dla miłośników kąpieli termalnych. Termy Szaflary, Chochołowskie i Gorący Potok przez cały rok dają odwiedzającym możliwość zrelaksowania się w ciepłych, prozdrowotnych wodach. Każdy z tych obiektów może pochwalić się świetną infrastrukturą i atrakcjami dla rozmaitych grup wiekowych, przy czym najchętniej odwiedzają je właśnie seniorzy.

Wygodne noclegi dla seniorów

Osobom dojrzałym zazwyczaj zależy na wysokim komforcie noclegów, dużej dostępności okolicznych atrakcji i miłej obsłudze. Nie bez znaczenia są także koszty. Szukając hotelu w górach, warto więc dobrze przyjrzeć się dostępnym ofertom i wybrać tę, która proponuje najwyższą jakość w przystępnej cenie.

Planując wypoczynek w Białym Dunajcu rozejrzyj się za promocyjnymi pakietami. Niektóre ośrodki wypoczynkowe przygotowują specjalne pakiety dla seniorów lub oferty promocyjne w wybranych terminach. Zanim zdecydujesz się na rezerwację noclegu, zapoznaj się ze szczegółami oferty i upewnij się co do standardu pokojów oraz możliwości korzystania z dodatkowych zniżek oraz atrakcji.

2018-11-28 12:22

Inne artykuły