Segment zamiast mieszkania - czy warto?

Segmenty stwarzają komfort mieszkania zbliżony do jednorodzinnego domu wolnostojącego. Dlatego też mieszkańców domów szeregowych nie dotyczy to, z czym borykają się właściciele mieszkań. Posiadanie własnego segmentu rozwiązuje wszelkie problemy związane z niewystarczającym miejscem w bloku. Oprócz przestrzeni mieszkalnej można stać się posiadaczem garażu, ogródka i tarasu.

Problemy z sąsiadami

Przy zakupie mieszkania w bloku lub apartamentowcu bardzo ważnym kryterium są sąsiedzi. Mieszkanie nad kimś, pod kimś i obok kogoś może stwarzać wiele problemów, takich jak hałas o różnych porach wywołany przez dzieci i zwierzęta, remonty czy zniszczenia wynikłe przez przeciek lub wiercenie otworów w ścianach. Wszystko to stwarza sytuacje, w których trudno dojść do wspólnego kompromisu. Zupełnie inaczej jest w szeregówkach, gdzie nie ma tylu sąsiadów i jest dużo więcej przestrzeni. Mieszkanie w bloku może być wygodne do pojawienia się dzieci. Potem zaczyna brakować na wszystko miejsca. Dzieci mają coraz więcej zabawek, natomiast dorośli nie mają gdzie położyć swojego sprzętu sportowego i innych rzeczy.

Większa przestrzeń w środku i na zewnątrz

W segmencie każde pomieszczenie ma określoną funkcję i jest przy tym wygodne, czego nie można powiedzieć o wybranych mieszkaniach, w których  rozwiązanie poszczególnych pomieszczeń okazuje się bardzo niepraktyczne. Możliwość posiadania swojego garażu rozwiązuje problem wiecznie brakujących miejsc parkingowych pod blokiem. Można tam również trzymać rowery. W mieszkaniach często nie ma na nie miejsca i trzeba każdorazowo wyciągać je z piwnicy lub znosić je z danego piętra. Ponadto segmenty posiadają ogródki, które można sobie do woli aranżować na przestrzeń wypoczynkową dla siebie i swoich dzieci. Specjalista z firmy Kw Inwest w Legionowie dodaje:

Wybrane mieszkania segmentowe zawierają także gotowe tarasy.

Z dala od wielkich osiedli

Szeregówki, podobnie jak domy wolnostojące, zazwyczaj powstają z dala od dużych blokowisk. Z mieszkaniami łączy je jednak wygoda użytkowania gotowych sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, elektroenergetycznych i gazowych. Dlatego też wiele osób uważa to rozwiązanie za lepsze nawet od posiadania własnego domu wolnostojącego. Niektórzy twierdzą, że minusem nowopowstających szeregówek jest lokalizacja, ponieważ wydłuża ona czas dojazdu do pracy w mieście. Należy jednak wziąć pod uwagę to, że powrót do domu będzie jak wyjazd z zatłoczonych osiedli, gdzie nie było miejsca, by w spokoju się zrelaksować.

2019-07-10 10:22

Inne artykuły