Rodzaje opakowań aerozolowych

Opakowania aerozolowe mają bardzo szerokie zastosowanie, dlatego nie powinno dziwić, że cieszą się dużą popularnością.  Najbardziej renomowane przedsiębiorstwa zajmują się wytwarzaniem wysokogatunkowych opakowań różnego typu, przy zastosowaniu nowoczesnych technologii (m.in. BOV). Co trzeba wiedzieć o opakowaniach aerozolowych i gdzie warto się w nie zaopatrzyć?

Charakterystyka i typy opakowań aerozolowych

Opakowania aerozolowe wykonuje się między innymi z blachy stalowej ocynowanej z wielokolorową litografią. Do stosowanych w produkcji materiałów zalicza się ponadto aluminium oraz PET.

Orientacyjna średnica opakowań wynosi od 35 mm do 65 mm, a ich pojemność osiąga wartość od 35 ml do 750 ml. Najlepsze dostępne na rynku produkty tego typu są w stanie wytrzymać ciśnienie o wartości od 12 do nawet 18 barów. Niektórzy producenci stosują dodatkowo proszkowe zabezpieczenie szwa spawania od wewnątrz. Taki szew chroni puszkę przed rdzewieniem.

Jeśli chodzi o klasyfikację opakowań aerozolowych, to można wydzielić dwa typy. Są to:

  • pojemniki aerozolowe przewężane,
  • pojemniki aerozolowe proste.

Te drugie zazwyczaj mają większą pojemność całkowitą.

Gdzie stosuje się opakowania aerozolowe?

Pojemniki aerozolowe znajdują szerokie zastosowanie w wielu branżach, dlatego nie powinno dziwić, że są one bardzo poszukiwane przez reprezentantów różnych gałęzi rynku.

Używa się ich między innymi w:

  • przemyśle perfumeryjnym i kosmetycznym,
  • branży chemii gospodarczej oraz tradycyjnej,
  • farmakologii,
  • medycynie,
  • rolnictwie,
  • motoryzacji (do produkcji kosmetyków samochodowych).

Wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność stosowania odświeżaczy powietrza w sprayu, pianek do golenia, lakierów do włosów, odmrażaczy szyb i dezodorantów, w grę wchodzą właśnie opakowania aerozolowe. To bardzo praktyczne i niezawodne rozwiązania produkcyjne i użytkowe.  

Czym powinny się cechować dobre opakowania aerozolowe?

Ze względu na powszechność opakowań aerozoli i wiele zastosowań, należy dążyć do tego, by wyposażać się w produkty najlepszej jakości. Można je zakupić na przykład w firmie WATS, która od lat zajmuje się produkcją aerozoli i nie tylko.  W takim miejscu możesz liczyć na fachową, kompleksową obsługę klienta. Możesz też oczekiwać elastycznych i spersonalizowanych rozwiązań.

Najbardziej renomowane przedsiębiorstwa oferują swoim klientom szereg udogodnień. Warto na przykład dopytać producenta o to, czy jego oferta obejmuje różne typy zamknięć główek rozpyłowych, główkonasadek, spraycapów i zaworów. Dzięki takiej różnorodności asortymentowej masz szansę dobrać najbardziej dopasowane do swoich potrzeb modele opakowań aerozolowych.

Dobrze jest także zapoznać się z proponowanymi technologiami produkcyjnymi. Godną polecenia jest między innymi nowoczesna metoda Bag-on Valve (BOV).  System składa się z worka aerozolowego oraz z przytwierdzonej do niego torebki. Pojemnik napełnia się gazem, a torebkę produktem. Dzięki temu zachowuje on swoje właściwości, a jednocześnie jest odłączony od gazu pędnego.

2019-10-07 12:06

Inne artykuły