Rama dachowa - podstawa tuningu samochodu ciężarowego

Tuningowanie ciężarówek to zjawisko spotykane coraz częściej. Te najciekawiej odnowione potrafią przypominać prawdziwe dzieła sztuki. Ważnym krokiem w tuningu samochodu ciężarowego jest upiększenie jego ramy dachowej.

Moda na tuning

Kierowcy ciężarówek mają do nich zwykle bardzo emocjonalny stosunek. Nic dziwnego, ponieważ te wielkie samochody są ich drugimi domami, w których często spędzają więcej czasu, niż w tych murowanych. Życie w tirze bywa męczące, jednak podróżowanie w nim może być odrobinę przyjemniejsze, jeżeli wygląd tego samochodu jest powodem do dumy i obiektem zazdrosnych spojrzeń innych kierowców.

-Moda na ozdabianie samochodów ciężarowych trwa już od jakiegoś czasu. Ich duże powierzchnie najczęściej zdobione są dodatkowymi elementami, które mają na celu upiększenie pojazdu. Ciężarówki najczęściej zdobione są dodatkowym oświetleniem, orurowaniem, owiewkami i ciekawymi motywami graficznymi nanoszonymi za pomocą aerografów – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący firmę PPHU Multi-Plast.

Tuning ramy dachowej

Jednym z podstawowych sposobów na tuning samochodu ciężarowego jest modyfikacja ramy dachowej. Polega ona na zamontowaniu spojlerów dachowych. Choć zadaniem podstawowych spoilerów jest zmniejszenie spalania, to te bardziej rozbudowane montowane są przez kierowców w celach poprawienia estetyki pojazdu.

Spojlery dachowe mają kształt nawiązujący do przodu nadwozia, w którego kształt z resztą ingerują. Zamontowane na ramie dachowej ciężarówki wywołują niesamowite wrażenie. Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt wizualny, w pobliżu spojlerów montuje się często dodatkowe oświetlenie lub diody LED.

Tuning ramy dachowej może całkowicie odmienić wygląd pojazdu, który dzięki spoilerom dachowym i ciekawemu oświetleniu zyska niepowtarzalny charakter. Warto jednak wiedzieć, że wprowadzenie takich ulepszeń do samochodu ciężarowego to koszt przynajmniej kilkuset złotych, dlatego decyzja o tej inwestycji powinna być dobrze przemyślana. Na tego rodzaju tuning zdecydowanie muszą odważyć się ci kierowcy, dla których wrażenie jakie pojazd wywoływać będzie wśród pozostałych uczestników ruchu warte jest każdej ceny.

2016-12-13 11:18

Inne artykuły