Profesjonalne odśnieżanie. Jak i czym usuwać śnieg?

Zima znów zaskoczyła drogowców – słowa wybrzmiewające niczym fatum co roku w sezonie zimowym, nabrały dziś już nieco żartobliwego tonu. Czy padający śnieg zawsze musi atakować z zaskoczenia? A może jednak da się przygotować na jego nieubłagane przyjście? Istnieją sposoby, aby poradzić sobie z zalegającą pokrywą śnieżną – szybko i skutecznie! Wystarczy skorzystać z pomocy profesjonalnych firm, świadczących sezonowe usługi odśnieżania. Taką ofertą dysponują m.in. przedsiębiorstwa prowadzące roboty ziemne, wyposażone w nowoczesny sprzęt z użytecznymi koparko-ładowarkami na czele.

Odśnieżanie koparko-ładowarką – czy to możliwe?

Koparko-ładowarki to profesjonalne maszyny wykorzystywane w robotach ziemnych. Ich walory konstrukcyjne można z powodzeniem spożytkować również przy pracach sezonowych, takich jak odgarnianie zalegających zasp śniegu. Osprzęt roboczy pojazdu zagarnia śnieg z zasypanego terenu, udrażniając go i odblokowując. Odśnieżaniu mogą podlegać wszelkiego typu ciągi komunikacyjne, chodniki, parkingi, place, tarasy, drogi przeciwpożarowe, jak również boiska. Zatrudniona firma jest w stanie uporać się z problemem w bardzo krótkim czasie, gwarantując zadowalający efekt końcowy robót – bez niepotrzebnego angażowania sił ludzkich mięśni i tradycyjnych szufli do odgarniania śniegu.

Co dzieje się ze śniegiem w procesie odśnieżania?

Śnieg zalegający w przestrzeni użytkowej jest z niej niezwłocznie usuwany. Uwolnioną powierzchnię pokrywa się solą lub piaskiem, zapewniając efekt szorstkości, niwelując śliskość i ryzyko wystąpienia wypadków. W przypadku posesji oraz prywatnych podwórzy, zbędny śnieg z reguły podlega wywózce. Na drogach śnieg jest natomiast pryzmowany, tzn. stłaczany w specjalne pryzmy na obszarach wyłączonych z ruchu (rozwiązanie to można stosować również w obrębie posesji i placów). Rezultat końcowy odśnieżania koparko-ładowarką prezentuje się efektywnie, ale też schludnie, stwarzając wrażenie pełnego uporządkowania. Nic dziwnego, że serwisy zimowe cieszą się coraz większą popularnością.

Chcę wynająć firmę do odśnieżania – komu powinienem zaufać?

Szukając firm świadczących usługi odśnieżania warto zaufać zawodowcom – przedsiębiorstwom z wieloletnim doświadczeniem, cieszącym się dobrymi opiniami klientów. Doskonały przykład stanowi Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Maxpol z Kobylanki, związane z branżą budowlaną z zakresu robót ziemnych nieprzerwanie od 1997 roku. Specjaliści Maxpol dysponują niezbędny parkiem maszynowym, przeznaczonym do prowadzenia wymagających prac sezonowych z odśnieżaniem na czele. Więcej szczegółów można uzyskać kontaktując się z siedzibą firmy – telefonicznie lub za pośrednictwem e-mail.

2018-03-09 14:18

Inne artykuły