Profesjonalna budowa magazynów - co trzeba wiedzieć?

Handel produktami będzie możliwy tylko wtedy, kiedy będziemy dysponowali odpowiednim miejscem, w którym możemy przechowywać towary. Mowa tu oczywiście o funkcjonalnym magazynie. Dostęp do wysokich, stabilnych regałów, wytrzymałych palet oraz wózków widłowych jest niezwykle istotny, ale w pierwszej kolejności należy zatroszczyć się o właściwą konstrukcję magazynu.

Magazyn murowany czy stalowy?

Rynek budowlany stale się rozwija i nowo powstałe konstrukcje nie zawsze są murowane. Okazuje się bowiem, że niektóre obiekty można stworzyć o wiele szybciej przy użyciu innych materiałów. Pomieszczenia takie jak garaż, hala czy magazyn mogą zostać zbudowane ze stali. Jeszcze nie tak dawno uważano, że magazyny murowane są o wiele bardziej wytrzymałe, zapewniają lepszą izolację termiczną, a cała konstrukcja jest bardziej solidna. Technologia jednak idzie wciąż naprzód i obecnie konstrukcje stalowe spełniają wszystkie wymienione wyżej czynniki. Co więcej, zastosowanie stali sprawia, że proces budowy trwa o wiele krócej i jest mniej kosztowny, w przeciwieństwie do tradycyjnej budowy, która może okazać się trudna lub niemożliwa w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, np. w miesiącach zimowych.

Zalety magazynu stalowego

Magazyn stalowy posiada wiele korzyści. Przede wszystkim konstrukcja jest na tyle stabilna, że zapewnia bezpieczeństwo użytkownikom. Istotną zaletą jest fakt, że z powierzchni można korzystać tuż po zakończeniu procesu budowy. Co więcej, obiekt charakteryzuje się o wiele mniejszym ciężarem niż magazyn murowany. Wytrzymałość na rozciąganie oraz odporność na działanie sił dynamicznych sprawia natomiast, że pomieszczenie będzie nam służyło przez bardzo długi czas. Magazyn stalowy jest doskonałym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy potrzebują w krótkim czasie uzyskać dodatkową przestrzeń magazynową.

Odpowiednia konstrukcja i bezpieczeństwo użytkowników

Budowa magazynu stalowego to odpowiedzialne zadanie, które należy zlecać profesjonalistom. W pierwszej kolejności warto skorzystać z usługi Largo Hale, jaką jest opracowanie koncepcji, wycena i wizualizacja. Budowę magazynu stalowego należy rozpocząć od skonstruowania solidnego szkieletu. Ramy wewnętrzne o kratowych ryglach i słupach muszą zostać rozstawione w odpowiedniej odległości. Następnie do profili należy przymocować ściany oraz dach. Zamontowane na jego powierzchni płyty z tworzywa sztucznego zapewnią dopływ światła naturalnego. Innym sposobem na doświetlenie wnętrza będzie instalacja okien w ścianach obiektu. Należy pamiętać, aby bramy wykonane w ścianach magazynu cechowały się odpowiednią szerokością i wysokością. W końcu będziemy przez nie przewozić duże ilości towarów. Ze względu na komfort pracowników w hali powinno znajdować się odpowiedniej wielkości pomieszczenie socjalne. Aby cała konstrukcja była odporna na oddziaływanie opadów, należy pamiętać o odpowiednim pochyleniu połaci dachu, które może wynosić np. 12º.

Nigdy nie jesteśmy w stanie oszacować, jakiej wielkości magazyn będzie spełniał nasze zapotrzebowania. Czasami okazuje się, że jak najszybciej musimy powiększyć przestrzeń, w której przechowujemy towary. Konstrukcja stalowa to doskonałe rozwiązanie, które gwarantuje nam oszczędność czasu. Co więcej, dostępna na stronie internetowej Largo Hale galeria zdjęć pokazuje, że obiekty stalowe są nie tylko solidne, ale i estetyczne.

2015-12-28 16:39

Inne artykuły