Producent kominów – jak znaleźć tego właściwego?

Chociaż mogłoby się wydawać, że wytwarzanie kominów nie jest technicznie zbyt skomplikowane, to jednak fakt, że wszelkie niedoróbki i niedokładności w tej materii mogą skutkować zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzi, każe inaczej patrzeć na tego typu produkcję. Szczególnego rodzaju wyzwaniem jest budowa kominów stalowych, które powinny być nie tylko szczelne, lecz także odpowiednio trwałe.

Charakterystyka kominów stalowych

Zanim odpowiemy na postawione w tytule pytanie o to, jak znaleźć właściwego producenta kominów, zastanówmy się, czym nowoczesne systemy kominowe winny się charakteryzować. Skorzystamy tutaj z informacji, na które natrafiliśmy na internetowej stronie firmy Komin-Flex z Pszczyny. Musimy wiedzieć, że tradycyjne kominy budowane z cegieł to, w świetle wymagań współczesności, konstrukcje mało elastyczne. Powstając jednocześnie z budową domu, komin często stanowił podparcie więźby dachowej, tym samym stając się ważnym elementem całej konstrukcji budynku. Jego dostosowanie do nowoczesnych systemów piecowych jest w tej sytuacji praktycznie wykluczone. Dzisiaj istnieją liczne nowoczesne, proekologiczne konstrukcje piecowe, które wymagają przewodów kominowych o ściśle dopasowanych parametrach. Taką możliwość dają właśnie kominy stalowe. To nowoczesne konstrukcje, dopasowywane indywidualnie do danego rodzaju pieca i przystosowane do spalania każdego rodzaju paliwa. Ich bardzo ważną zaletą jest to, że mogą być montowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, a specjalne stalowe wkłady kominowe mogą być wprowadzane także do istniejących już murowanych kominów. Mała waga tych przewodów sprawia, że nie muszą one mieć własnych fundamentów.

Szukając właściwego producenta kominów, zwróć uwagę na jakość jego produktów

Jak pisaliśmy we wstępie, komin nie może stanowić zagrożenia dla naszego zdrowia i życia. Szukając właściwego producenta kominów stalowych, miejmy to przede wszystkim na względzie. Nie należy kierować się tylko i wyłącznie cenami, chociaż te akurat w tym przypadku nie są wygórowane. Najważniejsza jest tutaj jakość, a tę mogą zapewnić jedynie renomowane firmy o długoletnim doświadczeniu i nowoczesnym parku maszynowym. Solidny producent kominów stalowych powinien mieć na swych półkach cały asortyment stosowanych w budownictwie konstrukcji wraz z niezbędną armaturą uzupełniającą. Widząc w ofercie wytwórcy takie elementy jak: kominy izolowane typu SLIM lub SLIM EKO, typu SPS IZOL albo typu KF, wkłady kominowe typu KF, OWAL, WSPS, SPS, przewody i wkłady elastyczne FLEX, kominowe nasady dachowe i dodatkowe oprzyrządowanie uzupełniające, możemy mieć pewność, że mamy do czynienia z właściwą firmą.

2019-06-04 11:18

Inne artykuły