Pokrowce do czytników e-booków Kindle Paperwhite

Czytniki e-booków podbijają świat. Coraz częściej widujemy ich użytkowników w komunikacji miejskiej, kawiarniach, ale też na plażach czy w parkach. Dzięki czytnikom możemy czytać wygodnie w każdym miejscu i mieć przy sobie całą swoją bibliotekę. Czy możemy w jakiś sposób zadbać o nasz czytnik, aby służył nam jak najdłużej mimo wielu – nawet ekstremalnych – podróży? Zapewnijmy mu odpowiedni pokrowiec!

Choć wciąż wielu jest tradycjonalistów, którzy nie wyobrażają sobie czytania książek z ekranu czytnika, bez szelestu kartek i zapachu papieru, to i oni przyznają, że w podróż do pracy czy na wycieczkę łatwiej zabrać wygodnego Kindla, niż pięciusetstronicową powieść. Tym bardziej, że czytniki coraz częściej wyposażone są w wyświetlacze, które wyglądają podobnie, jak kartki w tradycyjnych książkach, tzw. e-papier. Takie rozwiązanie proponuje m.in. czytnik Kindle Paperwhite. Etui na czytnik tego typu, ochroni go przed zadrapaniami i mechanicznymi uszkodzeniami.

Etui typu Cover

Główną cechą charakterystyczną etui typu Smart Cover jest jego niezwykła smukłość, ale jednocześnie maksymalna ochrona, dzięki zastosowaniu dwóch rodzajów materiału. Przednia okładka pokrowca wykonana jest ze skóry ekologicznej, wewnątrz pokrytej mikrofibrą, bezpieczną dla wyświetlacza. Tył tego pokrowca na Kindle Paperwhite jest wykonany z tworzywa TPU, czyli termoplastycznego poliuretanu, uznawanego za tworzywo idealne na etui. A to ze względu na jego wysoką elastyczność, odporność na ścieranie oraz przede wszystkim właściwości amortyzacyjne. Etui typu Smart Cover wyposażone jest we wszelkie niezbędne wycięcia na sloty ładowania i przycisk uruchamiania. Otwierane jest na bok, jak książka. Występuje w różnych wariantach kolorystycznych.

Bogaty wybór wzorów

Dla osób ceniących estetykę równie mocno jak bezpieczeństwo, świetnym rozwiązaniem będzie etui typu Smart Case. Poprosiliśmy o kilka słów eksperta z firmy Absorb, posiadającej w swojej ofercie duży wybór etui tego typu:

Etui Smart Case łączy w sobie dwa materiały – twardy i wytrzymały poliwęglan oraz skórę ekologiczną. Konstrukcja pokrowca została wzmocniona szkłem akrylowym, dzięki czemu jest ono odporne na uszkodzenia w razie upadków. Syntetyczna skóra jest wodoodporna, więc wszelkie plamy z kawy czy herbaty usuniemy łatwo, bez obawy, że płyny dostaną się do urządzenia. Tym, co cenią nasi klienci jest oczywiście szeroki wybór wzorów – z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Zarówno etui typu Smart Cover, jak i Smart Case posiadają bardzo ciekawą funkcję automatycznego budzenia/usypiania. Dzięki magnesom umieszczonym w etui, poprzez zamknięcie przedniej okładki, czytnik automatycznie przechodzi w stan uśpienia, a po jej otwarciu zostaje wybudzony. Pozwala to oszczędzać baterię, bez konieczności pamiętania o każdorazowym wyłączaniu urządzenia.

Od jakości etui będzie zależała faktyczna ochrona urządzenia. Dlatego warto zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie, oferującym etui wykonane ze sprawdzonych materiałów.

2019-05-09 11:44

Inne artykuły