Odzież używana z Anglii. Zakupowe okazje u polskich hurtowników

W Polsce działa prawie 30 tysięcy sklepów z używaną odzieżą. Nic w tym dziwnego, ponieważ oferują coraz bardziej wybrednym klientom ubrania dobrej jakości, często znanych marek za ułamek ceny ubrań oferowanych przez którąś z sieciówek. Tzw. second-handy mają się u nas świetnie m.in. dzięki starannej selekcji ubrań, które trafiają do sprzedaży.

Odzież używana jako pomysł na biznes

Rozwój handlu odzieżą używaną nastąpił, tak jak rozwój całego sektora prywatnego, po 1989r. Początkowo, zakupy w sklepach oferujących ubrania z drugiej ręki nie były powodem do dumy, ale dość szybko zauważono, że najlepiej, najmodniej i najciekawiej ubrane znajome, to właśnie te, które ubierają się w second-handach. Obroty sklepów rosły, powstawało ich coraz więcej, ponieważ ubieranie się w odzież z drugiej ręki stało się (m.in. dzięki modowych blogerkom) modne i słuszne z przyczyn ekologicznych i rosnącego zainteresowania polityką zero waste.

Obecnie obok typowych stacjonarnych sklepów z odzieżą używaną powstają również internetowe i takie, które specjalizują się w sprzedawaniu używanej odzieży markowej lub tylko np. sukienek wieczorowych. Oferta sklepów z odzieżą używaną stanowiła i stanowi kolorową alternatywę dla mody z sieciówek. Zwłaszcza, że szybko zauważono, że wśród ubrań używanych można upolować prawdziwe perełki w postaci nienoszonych, markowych ubrań jeszcze z metką – mówi specjalista z firmy Darja – hurtowni odzieży używanej w Sieradzu.

Jak wybrać dobrą hurtownię odzieży używanej?

Odzież używana świetnie się sprzedaje, ale nie każda. Jak wspomniano wcześniej jednym z czynników sukcesu sklepów z odzieżą z drugiej ręki jest staranna selekcja ubrań, które są oferowane klientom. Nie tylko o marki i stopień znoszenia chodzi, ale i rozmiarówkę, która np. w USA jest mocno zaniżona więc przyzwyczajonym do europejskich standardów klientkom trudno szybko ocenić co będzie na nie pasować, a co nie. Warto więc postawić na odzież używaną z Europy: Niemiec, Norwegii, Szwecji, Irlandii oraz Anglii. Szczególnie polecana jest odzież z Anglii z uwagi na mnogość szczególnie poszukiwanych przez klientki marek. Warto również zwrócić uwagę skąd pozyskiwana jest odzież, najlepiej jeśli z kontenerów i zbiórek charytatywnych oraz typu door to door. Ponadto, dobra hurtownia odzieży używanej może jeszcze zaoferować klientom:

  • Pomoc przy doborze odpowiedniego asortymentu i analizie kosztów przedsięwzięcia,
  • Brak ograniczeń ilościowych kupowanego towaru,
  • Rabaty dla stałych klientów,
  • Możliwość zakupu na miejscu lub z dostawą.
2019-07-11 08:12

Inne artykuły