Od czego zależy akustyka w budce telefonicznej?

Wydzielona budka telefoniczna podnosi komfort pracy w przestrzeni biurowej. Hałaśliwy open space, w którym wiele osób mówi jednocześnie i ciągle coś się dzieje, nie jest dobrym miejscem do przeprowadzania rozmów z klientami i kontrahentami, prawda? Warto więc zapewnić pracownikom swobodę działania i doposażyć biuro w budkę telefoniczną. Co wpływa na jej właściwości akustyczne? Przekonajmy się na przykładzie!

Zalety budki telefonicznej w biurze

Przytulna, wygodna i odseparowana od biurowego szumu budka telefoniczna pozwoli przeprowadzać ważne rozmowy w ciszy, spokoju i skupieniu, bez obaw o to, że rozmówca mimowolnie wysłucha wszystkich naszych hałasów i dźwięków otoczenia. To także prosty sposób na to, aby uniknąć nieporozumień, o które nietrudno przy rozmowie w głośnym środowisku. Budka telefoniczna jest więc dobrą inwestycją: z jednej strony podnosi komfort pracy i pozwala całkowicie skupić się na zadaniu, z drugiej jest gwarancją wyższej obsługi klienta czy partnera biznesowego. Obecnie, gdy wiele biur to open space, a obowiązki pełni się zdalnie, przeprowadzenie rozmowy telefonicznej w ciszy to niemal konieczność. 

Każdy obszar biura powinien mieć swoje zastosowanie i pod nie być projektowany - mówi specjalista z Furnico Concept, firmy, która specjalizuje się w inteligentnych rozwiązaniach dla przestrzeni profesjonalnych. - Choć współdzielone biuro sprawdza się w wielu branżach, ułatwia przepływ informacji i minimalizuje koszty, może bardzo utrudniać zdalne wykonywanie obowiązków, w tym rozmowy przez telefon. To sytuacja, która wymaga cichego kąta, wsłuchania się w to, co rozmówca ma nam do powiedzenia, a także zastanowienia się nad tym, co chcemy przekazać. Od tego zależy finał rozmowy i często rozwój firmy lub dalszy przebieg współpracy. Rozmowa telefoniczna z szumem w tle nie brzmi zbyt profesjonalnie, jest utrudniona i może negatywnie rzutować na wizerunek firmy.

Akustyka w budce telefonicznej

Dobrze zaprojektowana biurowa budka telefoniczna powinna separować osobę przebywającą wewnątrz od dźwięków otoczenia, a jednocześnie zapewniać dobrą obustronną słyszalność rozmówców pozostających na linii telefonicznej. Aby to osiągnąć, stosuje się materiały o doskonałych parametrach izolacji dźwięku. Kluczowe są tu ścianki. W swoim Silent Cube Furnico Concept stosuje zespolone szkło hartowane z warstwą powietrza; z tego materiału wykonane są także drzwi. Sufit jest dźwiękoszczelny. Stosuje się też ścianki tapicerowane wielowarstwowe, które skutecznie wytłumiają dźwięki.  

Dla jeszcze większego komfortu pracy biurowa budka telefoniczna Silent Cube posiada mediaporty konfigurowane indywidualnie według zlecenia klienta, stolik z regulacją wysokości, a także przestrzeń na siedzisko. Budka jest oświetlona i wentylowana. Jest to idealne miejsce do indywidualnej cichej pracy. Można tu całkowicie skupić się na rozmowie telefonicznej, a jednocześnie nie tracić biura z oczu. Twój biznes na tym zyska!

2019-05-10 10:24

Inne artykuły