Najbezpieczniejsze kierunki podróży w roku 2016

Jednym z ważniejszych aspektów, który bierzemy pod uwagę przy planowaniu podróży – tych bliższych i tych dalszych – jest nasze bezpieczeństwo. Chcemy bezpiecznie dotrzeć do celu, spędzić urlop bez przykrych niespodzianek, a potem spokojnie wrócić do domu. Dlatego warto wiedzieć, do jakich miejsc można bezpiecznie zawitać w 2016 roku.

A może stary kontynent?

Przegląd najbezpieczniejszych kierunków zacznijmy od Europy i naszych południowych sąsiadów. Jeśli chcecie uniknąć dalekich podróży, Czechy będą doskonałym wyborem. Jest tu mnóstwo ciekawych miejsc do zwiedzania, choćby słynna czeska Praga, ale też liczne atrakcje dla gości lubiących aktywny wypoczynek. Nie możemy tu nie polecić wyprawy w czeskie góry – piękne nie tylko zimą. Bardzo atrakcyjnym turystycznie i bezpiecznym rejonem Europy jest również Skandynawia. Nie tylko słynne fiordy, ale też niesamowite walory tamtejszej przyrody i równie ciekawa architektura sprawiają, że warto, mimo chłodniejszego klimatu, wybrać się na północ naszego kontynentu. Takie miasta jak szwedzkie Malmo i Sztokholm czy duńska Kopenhaga, ze swoim wyjątkowym klimatem, nie pozostawią nikogo obojętnym. Niewątpliwie najbardziej baśniową z północnych krain jest Islandia – kraj gejzerów, wodospadów i Błękitnej Laguny. Kolejnym bezpiecznym kierunkiem w Europie jest uważana za jeden z najpiękniejszych krajów starego kontynentu Chorwacja. Trudno wymienić wszystkie atrakcje czekające tu na przybyszów… Dubrownik nazywany „Perłą Adriatyku”, Park Narodowy Jezior Piltwickich czy wyspa Hvar uznana przez magazyn „Traveller” za jedną z 10 najpiękniejszych wysp świata – to tylko niektóre z obowiązkowych punktów podróży przez Chorwację.

A co poza Europą?

Jeśli lubicie dziką przyrodę, kąpiele w gorących źródłach czy podglądanie wielorybów i niedźwiedzi w ich naturalnym środowisku – polecamy Kanadę. To bezpieczne miejsce, kryjące wiele wciąż nieodkrytych skarbów. Niemal „na końcu świata” znajduje się Nowa Zelandia – kraj nazywany rajem na ziemi. Miejsce to zaskakuje bogactwem flory i fauny, którą trudno znaleźć w innych częściach świata, ale też malowniczymi krajobrazami, na które składają się takie cuda jak ośnieżone stoki gór, gejzery, wiecznie zielone lasy, krystalicznie czyste rzeki, jeziora polodowcowe czy gorące źródła. Trudno uwierzyć, że to wszystko znaleźć można w jednym kraju! Jeśli lubicie mieć kontakt z zupełnie odmiennymi kulturami, specjaliści z Kiribati Club polecają jeszcze jedno bezpieczne miejsce na podróż – egzotyczną Japonię. Kraj Kwitnącej Wiśni zachwyca supernowoczesnymi metropoliami, malowniczymi parkami, bogatymi świątyniami i przysmakami, których próżno szukać w Europie.    

2015-12-28 18:02

Inne artykuły