Na czym polega ochrona mieszkań

W naszych domach i mieszkaniach spędzamy najwięcej czasu – tam też najczęściej przechowujemy nasze kosztowności, wypłaconą z bankomatu gotówkę i tam też mamy cenne sprzęty elektroniczne. Zależy nam więc na bezpieczeństwie, tymczasem to właśnie domy i mieszkania są najbardziej narażone na działanie włamywaczy i szereg innych zagrożeń, jak wybuch pożaru. Chcąc zminimalizować ryzyko zagrożeń, warto zainwestować w odpowiednią ochronę. Na czym ona polega?

Instalacja systemów alarmowych

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań, jakie oferują dobre firmy ochroniarskie, jest instalacja profesjonalnych elektronicznych systemów alarmowych. Nowoczesne systemy alarmowe cechuje wysoka jakość i niezawodność. Są one proste w obsłudze i elastyczne, co pozwala dostosować je do różnych wymagań. Jak mówi nam przedstawiciel firmy Electronics Box z Łodzi, w systemach alarmowych warto stosować urządzenia czołowych producentów. Mogą to być na przykład czujki ruchu, czujki stłuczenia szyb, czujki wibracyjne, a dodatkowo czujki dymu, gazu, czy zaniku zasilania. Firmy, które zajmują się ochroną mieszkań, domów i innych obiektów projektują systemy zgodnie z potrzebami i życzeniami klientów, dostarczają sprzęt i wykonują instalacje. Zapewniają także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, a dodatkowo przeglądy techniczne.

Monitoring systemów alarmowych

Kolejne popularne rozwiązanie to monitoring. W ofertach firm możemy znaleźć monitorowanie systemów alarmowych 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku. W razie alarmu firmy oferują dojazdy patroli interwencyjnych współpracujących agencji ochrony. Zadaniem wyszkolonych i odpowiednio wyposażonych pracowników jest niedopuszczenie do powstania strat w naszym mieniu, dodatkowo ujęcie przestępcy w miarę możliwości. Bazą monitoringu jest stacja monitorowania alarmów – centrum operacyjne, które wyposażone jest w wyspecjalizowany sprzęt. Służy on do odbierania komunikatów z chronionych obiektów, ich przetwarzania w celu właściwej interpretacji, a także archiwizowania nagrań. Stacje wyposażone są również w sprzęt do łączności z grupami interwencyjnymi, Policją i Strażą Pożarną.

A jaką firmę najlepiej wybrać? Przede wszystkim upewnijmy się, czy każdy alarm jest obsługiwany natychmiast, tzn. czy w firmie zawsze dyżuruje więcej niż jedna osoba. Sprawdźmy, czy firma zatrudnia etatowych pracowników, którzy zajmują się serwisem technicznym systemów oraz jak wygląda flota, którą dysponuje przedsiębiorstwo. Solidne firmy alarmowe dysponują przynajmniej kilkoma – a zwykle kilkunastoma samochodami – by zapewnić optymalny czas dojazdu do chronionych obiektów.

2018-10-10 09:40

Inne artykuły