Na co zwrócić uwagę, wybierając myjkę ciśnieniową?

Myjka ciśnieniowa to sprzęt niezbędny w każdym domu – przy jej pomocy możemy doczyścić nie tylko trudne zabrudzenia z samochodu, ale również odświeżyć elewację budynku czy kostkę brukową na podwórku. A to tylko kilka z jej zastosowań. Kluczowe jest wybranie sprzętu, który będzie odpowiadał naszym potrzebom. Jak to zrobić? Na jakiej czynniki zwrócić uwagę?

Marka producenta

Wbrew pozorom to dość istotna kwestia. Po pierwsze: za marką producenta stoi określona jakość – znane i cenione marki bardzo dużą wagę przykładają do kontroli swoich produktów przed wypuszczeniem ich na rynek, dzięki czemu klienci zyskują pewność, że w ich ręce trafi urządzenie sprawne i wydajne. Po drugie: duże marki zapewniają serwis urządzeń. Zanim kupimy myjkę warto zorientować się, gdzie w okolicy znajduje się najbliższy autoryzowany punkt serwisowy. Wśród najbardziej uznanych marek myjek znajdziemy m.in. Master Cut i Hecht – ich urządzenia znajdziemy w ofercie firmy Grupa Jackonet.

Parametry

O wydajności urządzenia decydują jego parametry technicznie. Najważniejsze, które koniecznie powinniśmy sprawdzić przed zakupem to:

  • Moc – duża moc pozwala na uzyskanie dużego ciśnienia roboczego, choć należy pamiętać, że żeby je w pełni wykorzystać, potrzebna będzie lanca o odpowiedniej konstrukcji. Ponadto parametr ten informuje nas o tym, jakiej ilości energii potrzeba myjce.
  • Ciśnienie robocze – to uśredniona wartość ciśnienia generowanego przez pompę myjki. W sprzętach amatorskich mieści się ona w granicach od 65 do 170 bar – urządzenia o większej mocy często wyposażone są w regulację ciśnienia. Warto zwrócić uwagę na tę funkcję, ponieważ zbyt wysokie ciśnienie wody może prowadzić do zniszczenia czyszczonej powierzchni.
  • Maksymalna temperatura wody w dopływie – zazwyczaj myjkę podłączamy do dopływu zimnej wody, jeśli jednak chcemy użyć wody ciepłej, powinniśmy zwrócić uwagę na ten parametr. Informuje on nas o tym, jaką maksymalną temperaturę są w stanie wytrzymać podzespoły myjki. Zwykle wynosi ona od 40 do 50 stopni.
  • Zbiornik na detergent – nie każda myjka ciśnieniowa go posiada. Środki chemiczne mogą być przydatne przy czyszczeniu trudniejszych zabrudzeń, dlatego jeśli planujemy z nich korzystać, powinniśmy upewnić się, że nasza myjka daje taką możliwość.
  • Akcesoria – czyli dysze i szczotki, które otrzymujemy w zestawie z myjką. Każda z nich posiada odmienne zastosowanie, a im większy ich zasób, tym większa funkcjonalność myjki. Podstawowym, najczęściej używanym akcesorium jest tak zwana lanca
2019-02-21 13:21

Inne artykuły