Na co zwracać uwagę, decydując się na holowanie lawetą?

Zasiadając za kierownicą warto być przygotowanym na różnego rodzaju przygody na drodze, zwłaszcza jeśli jest to dłuższa kilkusetkilometrowa podróż. Kolizja, stłuczka, drobna usterka czy awaria samochodu może przytrafić się każdemu. W takiej sytuacji należy mieć numer telefonu do zaufanej pomocy drogowej, która świadczy kompleksowe usługi, w tym holowanie lawetą.

Laweta czy autolaweta?

Nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć zachowania innych kierowców, uczestniczących w ruchu drogowym i nigdy nie wiadomo, czy akurat dzisiaj nie przyjdzie nam skorzystać z usług pomocy drogowej i transportu samochodu za pomocą lawety. Warto wiedzieć zawczasu, jakim sprzętem możemy zostać odholowani w bezpieczne miejsce oraz jaka jest różnica między lawetą a autolawetą.

Lawetą nazywamy platformę do przewożenia samochodów, która przyczepiana jest do oddzielnego pojazdu przy użyciu haka. Autolaweta jest natomiast kompleksowym połączeniem lawety i kokpitu sterującego, dzięki czemu charakteryzuje się większym stopniem stabilności i bezpieczeństwa, silniejszym i mocniejszym mocowaniem utrzymującym pojazd w bezruchu oraz łatwiejszym manewrowaniem pojazdu transportującego. Minimalizuje ona również ryzyko zarysowań lakieru, otarć oraz uszkodzenia auta.

O czym należy pamiętać przy wyborze usługi holowania lawetą?

Po odpowiednim wyborze sposobu holowania samochodu, warto zwrócić uwagę na renomę pomocy drogowej, z usług której korzystamy. W tym przypadku bardzo ważne jest doświadczenie kierowców, ponieważ holowanie lawetą różni się od zwykłej jazdy samochodem i wymaga odpowiednich umiejętności – sterowanie pojazdem jest bowiem utrudnione ze względu na obciążenie przez uszkodzony samochód.

W kwestii szukania właściwej pomocy drogowej oferującej holowanie lawetą warto zdać się na opinie zaufanych osób, którym przydarzyła się podobna sytuacja. Istotne jest, aby firma dysponowała odpowiednim sprzętem, który pozwoli na sprawne wykonanie usługi, a czas reakcji zostanie ograniczony do minimum. Ocen usług można również poszukać na forach tematycznych lub portalach społecznościowych. Większość firm stawia jednak szybkość i jakość usług na pierwszym miejscu, dlatego korzystanie z usług pomocy drogowej nie oznacza już wielogodzinnego oczekiwania na postoju na pojazd z lawetą.

Pomocą drogową, oferującą swoje usługi 24 godziny przez 7 dni w tygodniu, jest Pomoc Drogowa Nowy Targ 24h. Firma działa na terenie Nowego Targu i okolic i zapewnia kompleksową pomoc w: holowaniu pojazdów, odpalaniu ich na mrozie, dowożeniu paliwa, obsługi po kolizji, dostawie samochodu zastępczego, złomowaniu pojazdów oraz opinii rzeczoznawcy.

2017-09-13 16:42

Inne artykuły