Na co powinniśmy liczyć decydując się na nocleg w hotelu

Nocujemy w hotelach nie tylko w czasie wakacji, ale również w czasie krótkoterminowych pobytów poza domem – na przykład wyjazdów służbowych. Dobrze wiedzieć na jaki standard powinniśmy liczyć w hotelach.

Standardowe wyposażenie

Większość hoteli w nawet najtańszych pokojach oferuje swoim gościom takie udogodnienia jak Wi-Fi, telewizja, lodówka czy czajnik. Oczywiście, im wyższy standard pokoju, tym lepsze jego wyposażenie – w niektórych znajdziemy również minibarek, sejf, telefon, odtwarzasz DVD i inne udogodnienia. O niektóre sprzęty możemy prosić obsługę hotelu – należą do nich np. żelazko i deska do prasowania czy łóżeczko dla dziecka.

Możliwość zmiany pokoju

Jeśli z jakiegoś powodu przydzielony pokój nam nie odpowiada (np. hałasujący sąsiedzi lub okna wychodzące na wschód), zawsze możemy poprosić obsługę o przeniesienie do innego.

Dodatkowe usługi na miejscu

Coraz więcej hoteli dba o to, by ich goście mogli miło spędzić czas poza swoim pokojem. Wśród najczęściej spotykanych atrakcji i usług znaleźć możemy między innymi strefy SPA, sauny, wypożyczalnie rowerów czy siłownie. Korzystanie z niektórych z nich jest wliczone w cenę pobytu, jednak za inne (np. zabiegi w strefie SPA) będziemy musieli zapłacić.

Wyżywienie

Większość hoteli posiada własne restauracje, w których goście mogą spożywać posiłki. Dość powszechnym standardem jest, że w cenę pobytu wliczone są śniadania – zwykle podawane są one w formie szwedzkiego stołu, z którego goście mogą wziąć tyle jedzenia, ile sobie życzą. Pozostałe posiłki w hotelowych restauracjach są płatne.

Miejsca parkingowe

Każdy hotel powinien móc zapewnić swoim gościom wystarczającą ilość miejsc na strzeżonym parkingu – korzystanie z niego powinno być ujęte w kosztach pobytu w hotelu. Jeśli nie przyjeżdżamy do miasta własnym samochodem, lecz np. pociągiem lub przylatujemy samolotem, warto sprawdzić, czy hotel gwarantuje transfer z dworca lub lotniska do hotelu i z powrotem w dniu wyjazdu.

Doba hotelowa

-Termin „doba hotelowa” odnosi się od tego, ile czasu gość może spędzić w pokoju hotelowym wynajmując go na jeden nocleg – wyjaśnia przedstawiciel hotelu Amber*** -Krótko mówiąc jest to maksymalny czas od wprowadzenie się do pokoju, do jego opuszczenia. Doba hotelowa rozpoczyna się zazwyczaj koło godzin popołudniowych (12 – 14) i kończy około godziny 11 następnego dnia.
Dlaczego doba hotelowa jest krótsza, niż zwykła? W czasie między wyprowadzeniem się jednego gościa, a wprowadzeniem kolejnego obsługa hotelowa może posprzątać pokój.
2017-09-06 08:59

Inne artykuły