Metoda S.A.F.E.R – skuteczna metoda przeszczepu włosów

Nadmierne wypadanie włosów jest zmorą zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Z początku włosy przerzedzają się, stają się matowe i bez życia. W skrajnych sytuacjach dochodzi do łysienia – utraty włosów na całych partiach głowy. Bujna fryzura sprawia, że wyglądamy zdrowo i jesteśmy atrakcyjni. Nic dziwnego, że utrata włosów to dla niektórych tragedia nie do zaakceptowania. Na szczęście przychodzą im na pomoc osiągnięcia współczesnej medycyny.

Przyczyny łysienia – zanim zdecydujesz się na przeszczep

Łysienie to proces trudny do zniesienia, który w ostatecznej formie może wymagać przeszczepu włosów. Samo łysienie może mieć wiele przyczyn. Warto już na samym początku, kiedy zauważymy, że włosy wypadają nadmiernie, udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który pokieruje do specjalisty. Wypadanie włosów to ważny symptom zaburzeń lub chorób, które toczą organizm. Nie martw się, lekarz nie zignoruje Twojego problemu. Włosy tracą osoby, które cierpią na zaburzenia hormonalne lub choroby skórne. W wielu sytuacjach da się sytuację odwrócić, stosując terapię lekami i zrównoważoną dietę. Są też takie sytuacje, które nie pozostawiają zbyt wielu nieinwazyjnych opcji. Jeśli z rozpaczy, zamiast rwać włosy, możemy pogładzić się po gładkim skalpie, trzeba przemyśleć opcję przeszczepu włosów. Najlepsza do tego jest metoda S.A.F.E.R.

Metoda S.A.F.E.R – czy na pewno pomoże?

Przeszczep włosów to zabieg z zakresu chirurgii plastycznej. – informuje ekspert z Kliniki Zawodny Estetic, po czym dodaje –  Polega on na pobraniu mieszków włosowych z ciała osoby poddawanej zabiegowi i zaimplementowaniu ich na skalp. Niegdyś zabieg polegał na wycinaniu partii skóry, a następnie dzielono mieszki włosowe na pojedyncze cebulki i dopiero wszczepiano. Pozostawiało to nieestetyczne blizny i wydłużało okres rekonwalescencji.

Nazwa metody S.A.F.E.R to skrót od angielskiego Suction Assisted Follicular Extraction and Reimplantation. Metoda ta polega na wykorzystaniu podciśnienia w pozyskaniu mieszka włosowego – pojedynczego, bez naruszania większych obszarów skóry, a następnie wszczepianiu w miejsce pozbawione owłosienia. Metoda znacznie mniej inwazyjna, a zatem minimalizująca ryzyko powikłań.

Kulturowe znaczenie włosów

Mówi się, że włosy to rama dla urody. Fryzura zawiera w sobie także kod kulturowy. Długie włosy u pań stanowią esencję kobiecości. W dawnych czasach w ramach symbolicznego przejścia młodej mężatce obcinano długie warkocze, a krótką fryzurę skrywano pod chustkę. Dziś w czasach emancypacji kobiety noszą fryzury, jakie chcą, ale zawsze lubią, jeśli pozostawia się im wybór i swobodę wyrażania siebie. Nie mniejsze znaczenie ma fryzura dla mężczyzn. Wyraża ona postawę, poglądy czy przynależność do subkultur. Głowa pozbawiona włosów może zostać mylnie zinterpretowana, dlatego zdecydowanie warto sięgać po wszelkie dostępne rozwiązania. Najpierw diagnozę i leczenie, a w skrajnych przypadkach przeszczep metodą S.A.F.E.R.

2019-05-13 09:10

Inne artykuły