Masz działkę? Warto pomyśleć o posadzeniu drzewek owocowych

O korzystnym wpływie uprawy ogródka na kondycję i samopoczucie może zaświadczyć każdy, kto pasjonuje się pielęgnacją roślin. Mówią o tym również fakty naukowe, udowodniono między innymi, że wśród ogrodników więcej jest osób zadowolonych z życia, niż wśród niezajmujących się w żaden sposób ogrodnictwem. Poza życiową satysfakcją, własny ogródek może dostarczyć nam innych korzyści – wystarczy posadzić w nim drzewka owocowe. Przekonaj się, co możesz w ten sposób zyskać!

Dużo drzewek, dużo oszczędności

Jeśli wydaje Ci się, że owoce z każdym rokiem stają się coraz droższe, to masz rację. Najgorsze jest jednak to, że w cenie, którą płacimy za kilogram jabłek, wartość samych owoców wcale nie jest najwyższa. Więcej kosztuje ich produkcja (w tym koszty związane z nawożeniem i opryskami), transport, dystrybucja... Hodując własne owoce, możemy zaoszczędzić znaczne sumy, sami bowiem decydujemy, jakie koszty związane z hodowlą chcemy ponieść.

Zdrowie jest smaczne

Owoce są zdrowe – oczywiście, ale tylko pod warunkiem, że są hodowane w zdrowy sposób. Niestety, w dzisiejszych czasach bardziej ufamy naszym oczom niż rozsądkowi. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że aby uzyskać piękne i duże plony, hodowcy używają szerokiej gamy środków chemicznych, mimo to dalej chętniej wybieramy jabłka i gruszki ze sklepu, niż mniejsze owoce z domowego ogródka. Tymczasem owoce wyhodowane na własnych drzewkach są znacznie zdrowsze i przede wszystkim smaczniejsze. Dzieje się tak dlatego, że do końca dojrzewają na drzewach, a nie w chłodni, więc przez dłuższy czas pobierają cenne witaminy i minerały potrzebne do wzrostu.

A ile przy tym radości

Wyhodowanie własnych owoców to proces długi, wymagający sporo poświęcenia i umiejętności, jednak cierpliwość oraz wysiłek się opłacają. Zbieranie plonów swojej pracy to po prostu ogromna przyjemność i satysfakcja. Zwłaszcza, gdy dzielimy się nią z rodziną i znajomymi, podając na stół ciasto lub domowej roboty wino, przygotowane z owoców z przydomowego ogródka.

Chcesz rozpocząć swoją przygodę z sadownictwem? Zainwestuj w najwyższej jakości sadzonki – znajdziesz je w Szkółce Drzewek Waleczek. Zajrzyj na stronę Szkółek Drzewek Waleczek, znajdziesz tam więcej informacji o dostępnych gatunkach drzewek oraz sprzedaży detalicznej i hurtowej.

2015-12-28 16:04

Inne artykuły