Marzysz o gładkiej skórze? Fotoepilacja jest dla Ciebie!

Każda kobieta wie, że jednym z podstawowych zabiegów estetycznych jest depilacja ciała. Brzydkie włoski wyrastające na nogach, rękach czy na innych częściach skóry mogą skutecznie psuć humor i odbierać pewność siebie. Na szczęście istnieją efektywne metody pomagające w rozprawieniu się z niechcianym problemem. Najnowocześniejszym sposobem, który zyskuje popularność na całym świecie, są zabiegi tzw. fotoepilacji.

Nowa jakość laserów

Fotoepilacja jest unowocześnieniem depilacji laserowej. Zabiegi różnią się od siebie skutecznością działania. W przypadku fotoepilacji możliwe jest wywieranie wpływu na każdy rodzaj włosów, niezależnie od ich struktury czy umiejscowienia. Impulsy świetlne, wykorzystywane w trakcie procesu, nie sprawiają bólu klientce salonu kosmetycznego. Odczucia, które mogą się pojawić, przypominają ukłucia komara. Warto zauważyć, że urządzenia wykorzystujące tradycyjne lasery, mogą stać się źródłem poparzeń.

Zabiegi fotoepilacji uznaje się powszechnie za najbardziej skuteczne w walce ze zbędnym owłosieniem. Kilka z nich wystarczy, by na zawsze pozbyć się niechcianych włosków. W salonie aleja-piekna.pl kosmetyczka wykonująca epilację IPL TRIOS zadba o to, by seria czynności była bezbolesna i nie miała jakichkolwiek skutków ubocznych. Niepoprawnie wykonany zabieg może wywołać podrażnienia, a brak wprawy skutkuje czasami pojawieniem się przebarwień na skórze.

Różne części ciała

Skuteczna fotoepilacja zależy od kilku czynników, w tym od grubości skóry oraz cyklu życia włosa. Pod pachami, na nogach i w okolicach bikini cebulki włosowe są umiejscowione dosyć głęboko, przez co wyrywanie ich woskiem lub depilatorem może być bardzo bolesne. Urządzenia wykorzystywane do fotoepilacji są w stanie dotrzeć do najgłębszych partii skóry. Są przy tym o wiele delikatniejsze i mniej inwazyjne niż wszystkie inne znane metody depilacji.

Cykl życia włosa dzieli się na trzy etapy: anagenową, katagenową i telogenową. Każdy z nich charakteryzuje się innymi właściwościami. Pierwsze stadium oznacza szybkie namnażanie się komórek i wzrost włosa, drugie jest odpowiedzialne za zatrzymanie rozwoju a trzecie jest niejako „śmiercią” włosa i kończy się jego wypadnięciem. Najskuteczniej wykonać fotoepilację wówczas, gdy włosy zaczynają rosnąć. Z tego właśnie powodu procedurę należy wykonywać w seriach. W salonie aleja-piekna.pl zaleca się poddanie skóry przynajmniej 6-10 zabiegom, aby uzyskany efekt został na stałe.

Włosy siwe i bardzo jasne

Depilacja laserowa była bezradna wówczas, gdy na zabieg umawiała się klientka o bardzo jasnych włosach. Urządzenia nie były w stanie ich rozróżnić na tle skóry, przez co nie potrafiły się ich pozbyć. Tego typu problem nie występuje w przypadku fotoepilacji. W trakcje zabiegów IPL możliwe jest usuwanie zarówno ciemnych włosków o dużej zawartości melaniny, jak i tych niewidocznych, meszkowatych i siwych.

Warto zauważyć, że urządzenia do fotoepilacji wyposaża się także w różnego rodzaju systemy chłodzące, które zmniejszają ewentualne nieprzyjemne odczucia.

2015-12-28 12:03

Inne artykuły