Laserowy resurfacing – odmłodzenie bez wypełniaczy

Współczesna kosmetyka i medycyna estetyczna oferują nam coraz więcej i więcej możliwości zachowania młodości i piękna. Kolejne metody są coraz mniej inwazyjne. Sposobem na odmłodzenie skóry jest laserowy resurfacing. Na czym polega i jak przebiega? Jakie są efekty? Czy to bezpieczne? Na te i inne pytania odpowiemy w tym tekście.

Laserowy resurfacing – zasada działania

Metoda ta polega na emitowaniu na skórę wiązek laserowych punktowo jedna obok drugiej. Celem tego działania jest regularne uszkodzenie skóry. Może to brzmieć paradoksalnie. Po co uszkadzać zdrową skórę i jak miałoby to pomóc w jej odmłodzeniu? Działa to podobnie jak przy ćwiczeniach fizycznych – mikrouszkodzenia mięśni podczas treningu skutkują tym, że włókna odbudowują się silniejsze i większe – w ten sposób powstają imponujące muskuły. Podobnie jest ze skórą. W uszkodzonych miejscach zaczyna się proces gojenia. Zdrowe komórki błyskawicznie się namnażają. Są to nowe, zdrowe komórki. Tak zregenerowana tkanka jest świeża i zdrowa. Zabieg laserowego resurfacingu polega zatem na wywołaniu szybkiej regeneracji skóry. Starzejąca się tkanka jest zastępowana zupełnie nową.

Laserowy resurfacing – przebieg i rezultaty

Zabieg nie jest zbyt uciążliwy. Liczba zabiegów w jednej serii waha się w zależności od wieku pacjenta, stopnia zmian skórnych oraz efektu, jaki chce uzyskać. Czasem wystarcza jedna sesja, a czasem wykonuje się nawet sześć zabiegów w kilkutygodniowych odstępach.

Po zabiegu skóra wraca do siebie jeszcze przez tydzień, a całkowite wygojenie i pełna regeneracja następują po dwóch miesiącach. Wtedy też można podziwiać wszystkie efekty: skóra staje się jędrna, odzyskuje elastyczność. Bruzdy i blizny stają się płytsze. Przebarwienia blakną, pory są węższe i również spłycone. Twarz odzyskuje zdrowy koloryt.

Ponieważ zabieg ten ingeruje w strukturę skóry, zmiany nie są krótkotrwałe i powierzchowne. Nasza skóra staje się faktycznie odnowiona. Efekty utrzymują się nawet kilka lat, choć ta świeża skóra także ulega procesom starzenia. Jest to jednak dla naszej twarzy niejako „nowy start”.

Laser to bardzo nowoczesna, ale też szeroko i chętnie używana technologia. Zastanawiając się nad wyborem gabinetu, warto zdecydować się na taki, który ma bogate doświadczenie w tego typu technikach estetycznych. Może to być np. WellDerm. Na ich stronie WWW można znaleźć wiele cennych informacji, które pozwolą lepiej poznać wszystkie metody upiększania i dobrać zabieg odpowiedni dla swojej skóry.

2016-11-07 11:35

Inne artykuły