Lampy uliczne też mogą być energooszczędne

Stosowanie nowoczesnych technologii oraz wyjątkowego designu uczyniło z oświetlenia ulicznego istotny element innowacyjnego projektowania przestrzeni. Dobrze zaprojektowana miejska latarnia powinna charakteryzować się zarówno funkcjonalnością, jak i nowoczesną, wpisującą się w otoczenie estetyką.

Oszczędności leżą na ulicy

Wyjątkowo popularne w ostatnim czasie oświetlenie ledowe znalazło swoje zastosowanie także w produkcji nowoczesnych lamp miejskich. Nie ma w tym nic dziwnego, tak samo jak ludzie szukają wszelkiego rodzaju sposobów na oszczędzanie energii, tak i urzędy dokonują wszelkich starań, aby miasto funkcjonowało maksymalnie ekonomicznie.

Nocne słońce

Latarnie uliczne umieszcza się w strategicznych punktach przestrzeni publicznej. Ich zadaniem jest dostarczenie jak największej ilości światła po to, by bezpiecznie i sprawnie można było przemieszczać się również po zapadnięciu zmroku. Przy wyborze oświetlenia ważne jest zatem, żeby było one stabilne, sprawne i dawało dużo światła. Oświetlenie ledowe można z powodzeniem umieszczać w parkach, na skrzyżowaniach, chodnikach, drogach. Musi być jednak zainstalowane przez rzetelną firmę, taką jak przemyslowelampyled.pl.

Głos przyrody

Uwarunkowania pogodowe i oświetlenie uliczne mogą żyć w przyjaźni lub wzajemnie sobie przeszkadzać. Przyroda potrafi mechanicznie uszkodzić lampy. Nowoczesne lampy LED konstruowane są w ten sposób, by wykazywać się jak największą odpornością na wstrząsy i warunki atmosferyczne. Chroni się je przed korozją i mechanicznymi uszkodzeniami.

Ważny jest także fakt, że oświetlenie uliczne LED jest bardzo efektywnym źródłem światła. Widoczność dzięki tego typu lampom jest dobra nawet wtedy, gdy na ulicach pojawi się mgła, rozpęta się burza, ostro zacznie padać deszcz albo śnieg. Latarnie innego typu w takich sytuacjach zwykle rozpraszają światło, co potrafi bardzo zaburzyć procesy prawidłowego widzenia.

Zdrowe światło

Współczesny Eko-świat ceni sobie oświetlenie LEDowe z różnych względów. Oszczędność finansowa, którą można uzyskać ze względu na mały pobór prądu i długą trwałość, przekłada się analogicznie na oszczędność w utylizacji i w wykorzystaniu surowców naturalnych. Lampy LED nie „przepalają” się tak szybko jak zwykłe żarówki, więc nie ma potrzeby składowania ogromnych ilości oświetleniowych śmieci. Skoro pobierają mniej prądu – bilans energetyczny i wykorzystanie surowców do produkcji prądu są po prostu mniejsze.

Lampy uliczne LED nie zawierają w sobie także substancji, które w różny sposób mogłyby wpływać na środowisko naturalne. Są wolne od szkodliwych substancji takich jak: rtęć, ołów i kadm.

Denerwujący okres wyczekiwania

Zjawisko, kojarzące się ze starymi pomarańczowymi PRLowskimi latarniami, polegające na długim oczekiwaniu na rozgrzanie się żarówki, też jest na szczęście wyeliminowane w technologii LEDowej. Zapłon w lampach z przemyslowelampyled.pl jest szybki i bezmigotliwy.

2016-01-12 13:45

Inne artykuły