Kwiaty na Walentynki. Chlubna tradycja czy przeżytek?

Walentynki to znane na całym świecie coroczne święto zakochanych, które przypada na 14 dzień lutego. Dziś w Polsce kojarzymy je wszyscy, choć popularność zyskały dopiero w latach 90. ubiegłego wieku. Walentynki to doskonała okazja dla par, by spędzić razem czas w romantycznej atmosferze, a dla singli, by okazać swoją sympatię innej osobie, czy poznać kogoś – na przykład w czasie inicjowanej przez portale społecznościowe zabawy. A co z upominkami? Czy kwiaty na Walentynki to chlubna tradycja, czy już przeżytek?

Kwiaty na Walentynki wśród zakochanych par w każdym wieku

Walentynki bez wątpliwości mogą obchodzić osoby w każdym wieku – od zauroczonych nastolatków przez partnerów z kilkuletnim stażem po wieloletnie małżeństwa. W jaki sposób odbędzie się to świętowanie, zależy od indywidualnych preferencji: może to być po prostu romantyczna przechadzka po ulubionym parku, wyjście do kina, teatru, kolacja w eleganckiej restauracji lub przy własnoręcznie przygotowanych pysznościach w domu. Przykładów możemy wymieniać naprawdę sporo. Wielu młodzieńców i mężczyzn, chcąc sprawić przyjemność swoim ukochanym, w Walentynki wita je kwiatami. Czy w XXI wieku kwiaty na Walentynki to wciąż chlubna tradycja, czy może przeżytek? - Większość z nas uważa, że właściwa jest pierwsza odpowiedź i długo jeszcze się nie zmieni, choć „rynek upominków” ewoluuje. Dziś prezenty dla naszych bliskich z okazji urodzin, ważnych świąt i wydarzeń znacznie różnią się od tych sprzed dwóch dekad. Tradycje jednak pozostają: to właśnie upominkowe kwiaty, na których temat dywagujemy, biżuteria i elegancko opakowane słodycze – w przypadku prezentów dla kobiet.

Walentynkowe kwiaty to nie tylko cięte róże

Walentynkowe kwiaty w pierwszej kolejności kojarzą nam się z ciętymi różami w odcieniach czerwieni, które już od końca stycznia widujemy w różnego rodzaju reklamach. Jak mówi nam przedstawicielka sklepu KwiatyUpominki.com.pl z Rybnika, wciąż są bardzo popularne, choć coraz więcej osób decyduje się na zastąpienie ich kwiatami innego gatunku, kolorowymi kompozycjami z ciętych kwiatów, a także kompozycjami roślin w szkle, które są hitem nowoczesnych kwiaciarni. To rośliny uprawiane w dużych słojach, czy pękatych butlach, które tworzą naprawdę ciekawe aranżacje. Rośliny mogą być sadzone w ziemi, żwirku i kamieniach, granulacie, w korze i innych materiałach, które spełniają odpowiednie warunki. Najpopularniejsze rośliny do kompozycji w szkle to kaktusy i sukulenty, paprocie, różne odmiany aloesu, miniaturowe odmiany storczyków, czy nawet rośliny... owadożerne! Kompozycja roślin w szkle to bardzo ciekawa alternatywa dla kwiatów ciętych, która z pewnością niesamowicie ucieszy osobę lubiącą otaczać się w domu zielenią na co dzień. To fantastyczny upominek na Walentynki – i nie tylko – dla osoby, którą dobrze znamy.

2019-02-08 11:28

Inne artykuły