Kiedy warto zdecydować się na monitory zagłówkowe w samochodzie?

Po zamontowaniu w samochodzie wszelkich niezbędnych akcesoriów, przychodzi czas na wyposażanie go w dodatkowe atrakcje, urozmaicające czas spędzony w aucie. Jednym z najbardziej popularnych akcesoriów będą monitory zagłówkowe. Warto się na nie zdecydować przede wszystkim jeśli samochodem często podróżują dzieci lub wyruszamy w długie trasy. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Istnieje kilka sposób na to, aby uczynić z tylnej kanapy naszego auta salę kinową. Takie rozwiązanie będzie idealne, jeśli w samochodzie przewozimy dzieci i chcemy zająć ich uwagę podczas długiej podróży. Sprawdzi się także w trakcie długich tras, kiedy będziemy robić długie postoje. Istnieją trzy zasadnicze sposoby na własne kino w samochodzie. Sprawdź, jakie.

Tablety

Jednym ze sposobów na stworzenie kina na tylnym siedzeniu samochodu jest zaopatrzenie się w tablet oraz dokupienie do niego specjalnych uchwytów. Dzięki nim będziemy mogli powiesić go na zagłówku przedniego fotela, co będzie dużo wygodniejsze i poręczniejsze, aniżeli trzymanie go w dłoniach.

Jest to także dobra alternatywa dla dzieci. Zawieszając tablet na siedzeniu możemy być pewni, że tablet nie zostanie zalany napojem i nie musimy się obawiać, że dziecko go upuści.

Monitory zagłówkowe

Najbardziej estetycznym rozwiązaniem będzie zamontowanie w zagłówku specjalnego ekranu, podłączanego następnie do podładowego sprzętu car audio. Jest to rozwiązanie szczególnie chętnie wybierane przez rodziców; dziecko nie ma bowiem możliwości sterowania ekranem i to my wybieramy, co będzie na nim wyświetlone.

Źródłem dla monitora zagłówkowego będzie osobna samochodowa stacja multimedialna. Nowoczesne modele monitorów zagłówkowych posiadają także złącze USB/SD, które umożliwia odczyt plików DIVX z pendriv’a lub karty pamięci. Tego typu urządzenia czytają także płyty CD i płyty MP3.

Szeroką ofertę najwyższej jakości monitorów zagłówkowych proponuje swoim klientom renomowana firma STOPOL Group. Szybki procesor, system android, czytnik kart, a także dotykowy ekran i możliwość korzystania z mulitmedialnych zasobów smartfona to ich największe zalety.  

Zagłówek z multimediami

Dość drogą opcją będzie zagłówek z multimediami. Tego typu zagłówki posiadają fabrycznie wbudowane monitory o przekątnej 9ciu cali, odtwarzaczem DVD oraz konsolą do gier. Dołączony jest do nich pilot zdalnego sterowania oraz dwa komplety bezprzewodowych słuchawek. Dzięki nim pasażerowie mogą oglądać filmy lub słuchać muzyki, nie rozpraszając uwagi kierowcy.   

2019-02-21 13:51

Inne artykuły