Kiedy warto zacząć naukę języka angielskiego?

Pierwsze kroki

Obecnie wielu rodziców decyduje się zapisać swoje pociechy na zajęcia językowe bardzo wcześnie. Dzieje się tak dlatego, że dzieci niesamowicie szybko uczą się nowych rzeczy. Warto wykorzystać tę umiejętność i postawić właśnie na poznawanie języków obcych. Rzecz jasna konieczne będzie wybranie dostosowanych do wieku zajęć. Muszą one być połączone z zabawą, tak aby maluch chętnie brał w nich udział i szybko się nie znudził. Najczęściej podczas lekcji dla najmłodszych wykorzystuje się różnego rodzaju zabawki, wierszyki i piosenki.

Co z młodzieżą?

Starsze dzieci uczą się języków w szkole, jednak to może nie wystarczyć, dlatego warto szukać także dodatkowych zajęć. Na stronie lincoln.edu.pl znajdziemy mnóstwo ciekawych kursów przeznaczonych właśnie do młodzieży w wieku szkolnym. Zanim nasze dziecko przystąpi do nauki będzie poproszone o wypełnienie krótkiego testu, na którego podstawie zostanie dopisane do odpowiedniej grupy. To bardzo ważne, ponieważ wtedy będziemy mieli pewność, że prowadzone lekcje nie będą dla niego za trudne, a jednocześnie nie będzie się nudził.

Dorośli nie pozostają w tyle

Wiele dojrzałych osób uważa, że czas na naukę mają za sobą. Nic bardziej mylnego. Obecnie znajdziemy wiele kursów dostosowanych właśnie do potrzeb dorosłych. Dzięki temu zajęcia będą bardzo przyjemne, a przyswajanie wiedzy nie będzie wiązało się z żadnymi problemami. Może okazać się oczywiście, że w pewnym wieku czas który będziemy musieli poświęcić na naukę nieco się wydłuży, ale nie zrażajmy się tym. Odrobina zaangażowania i chęci a z pewnością osiągniemy sukces.

Niezależnie od wieku, podczas nauki języków obcych powinniśmy kierować się systematycznością. To właśnie ona stanowi podstawę przyswajania wiedzy.

2018-06-06 11:21

Inne artykuły