Kiedy warto skorzystać z usługi magazynowania mienia?

Bardzo popularna już od dłuższego czasu na Zachodzie usługa magazynowania mienia (nazywana z angielska „self-storage”) coraz częściej świadczona jest również na terenie Polski. Istnieje bardzo wiele powodów, dla których można i warto z niej skorzystać, zarówno w krótszym, jak i dłuższym wymiarze czasowym. W poniższym artykule przedstawiamy niektóre z nich.

Bodaj najbardziej prozaiczną przyczyną przechowywania rzeczy w zewnętrznym magazynie jest chęć zyskania dodatkowej przestrzeni w mieszkaniu, bez konieczności pozbywania się części dobytku. Może chodzić na przykład o dziecięce zabawki, ubranka czy wózek, które obecnie nie są w użyciu, ale jeszcze mogą się przydać, jak również akcesoria niepotrzebne akurat w danym sezonie – czyli np. rowery zimą albo narty i puchowe kurtki latem. Piwnica bądź komórka lokatorska często okazuje się na nie zbyt ciasna, o ile w ogóle takim miejscem dysponujemy.

Tymczasowy skład mebli

Magazynowanie mienia to również dobre rozwiązanie w momencie, gdy postanawiamy zakupić nowe meble, a stare chcemy sprzedać, ale jeszcze czekamy na nabywcę. Kiedy zaś remontujemy w mieszkaniu np. tylko jeden pokój, przechowanie jego zawartości w magazynie pozwala uniknąć sytuacji, w której po „upchnięciu” dwóch pomieszczeń w tym akurat nieremontowanym, tak naprawdę nie jesteśmy funkcjonować w żadnym z nich. Niektóre firmy, jak np. dysponujące magazynami przedsiębiorstwo Przeprowadzki Wrocław, przechowają dla nas nawet wymagające podlewania i dostępu do światła kwiaty doniczkowe.

Oczekiwanie i poszukiwanie

Może się też zdarzyć, że remontowane lub wykańczane jest całe mieszkanie – to, do którego planujemy się właśnie wprowadzić. Ale co, jeśli prace wciąż trwają, a my musimy zamieszkać już pod nowym adresem? Zdecydowanie łatwiej to zrobić, lokując na jakiś czas dobytek w zewnętrznym magazynie. To dobry pomysł również wtedy, gdy nagle musimy znaleźć nowy lokal – np. gdy nagle zostanie nam wypowiedziana umowa najmu, a także często w sytuacji rozwodu.

Magazynowanie mienia jest wreszcie bardzo praktyczne w momencie, kiedy wyjeżdżamy na zagraniczny kontrakt i pod nieobecność chcielibyśmy wynająć mieszkanie lub po prostu mieć pewność, że nasze rzeczy będą bezpieczne. Zdarza się, że nawet tylko kilkutygodniowy urlop to dobra okazja, żeby w zewnętrznym magazynie przechować szczególnie cenne przedmioty.

Bezpieczeństwo

Magazyn przystosowany do takiego właśnie wykorzystania zazwyczaj zapewnia bowiem bezpieczeństwo składowanemu w nim dobytkowi na wiele sposobów. Po pierwsze, utrzymywane są w nim optymalne warunki, jeśli chodzi o temperaturę i wilgotność, ale też czystość pomieszczenia. Po drugie, przestrzeń magazynowa najczęściej wyposażona jest w system alarmowy i inne rodzaje zabezpieczeń. Po trzecie, przechowywany dobytek jest też po prostu ubezpieczony. Wiele firm świadczących usługę magazynowania mienia zapewnia także właściwe pakowanie (i opisywanie) przedmiotów, które nie zniszczą się dzięki temu ani podczas przechowywania, ani w transporcie – zwykle również zapewnianym przez dysponujące magazynem przedsiębiorstwo.

2017-09-14 14:18

Inne artykuły