Kiedy warto kupić materac kieszeniowy?

Jednym z rodzajów materacy jest materac kieszeniowy. Charakteryzuje się przede wszystkim umieszczeniem każdej sprężyny w oddzielnej kieszeni. Dzięki temu sprężyny pracują niezależnie, co ma szczególne znaczenie, kiedy przekręcamy się na łóżku podczas snu lub wstajemy z niego. Inny materac mógłby falować lub nieprzyjemnie skrzypieć, z materacem kieszeniowym nie ma takiego problemu. Kiedy warto go kupić?

Materac kieszeniowy gwarancją zdrowego, wygodnego snu

Odpowiedź na pytanie: „Kiedy kupić materac kieszeniowy?” jest bardzo prosta. To najlepszy zakup, gdy marzy nam się zdrowy, wygodny sen. Zwłaszcza, gdy od jakiegoś czasu przestaliśmy się wysypiać i bolą nas plecy. Materace kieszeniowe idealnie dopasowują się do naszego ciała, bez względu na to, w jakiej pozycji się położymy. Pozwalają zachować naturalne krzywizny układu szkieletowego i dają mięśniom odpocząć, ponieważ nie muszą stale podtrzymywać kręgosłupa.

Warto kupić materac kieszeniowy również wtedy, gdy partner przeszkadza nam ciągłym przekręcaniem się na łóżku. Nie wszyscy mają mocny sen, niektórych wybudza już drobny ruch. Śpiąc na materacu kieszeniowym nie odczujemy żadnego ruchu nawet, kiedy druga osoba wstanie z łóżka – dodaje nasz rozmówca z salonu meblowego MakroDom.

Zalety materaca kieszeniowego

Zdążyliśmy już wymienić kilka najważniejszych zalet materacy kieszeniowych, dokonamy ich krótkiego podsumowania. Materace kieszeniowe:

  • są idealnym rozwiązaniem dla par. Na materacu kieszeniowym każdy może liczyć na spokojny, komfortowy sen!
  • mają kilka sfer twardości i zapewniają doskonałe dopasowanie do krzywizn kręgosłupa, a tym samym – prawidłowe ułożenie naszego ciała podczas snu,
  • są doskonałym wyborem dla osób, które cierpią na schorzenia układu kostno-ruchowego oraz mają problemy z kręgosłupem,
  • są bezgłośne. Nie skrzypią, ponieważ materiał pomiędzy sprężynami skutecznie zapobiega wszelkim niechcianym hałasom,
  • są bardzo wytrzymałe i trwalsze niż materace sprężynowe,
  • można pokryć dowolnym poszyciem, w tym pianą czy lateksem,
  • często posiadają stronę letnią i zimową, co daje jeszcze większy komfort snu.

Jedyną wadą materacy kieszeniowych jest ich cena, jednak już po pierwszej nocy zapomnimy o kosztach i nie będziemy żałować zakupu!

Gdzie kupić materace kieszeniowe?

Materace kieszeniowe są dostępne w dobrych sklepach meblowych. Możemy wybierać spośród różnych rodzajów materacy, dopasowując je do posiadanego stelażu lub kupić cały komplet, tzn. materac wraz z łóżkiem. Wybierajmy sprawdzone sklepy, a otrzymamy najwyższej jakości produkty!

2019-09-12 11:12

Inne artykuły