Język chiński - językiem przyszłości. Język chiński jako sport wyczynowy dla naszego mózgu

Chińska gospodarka należy do jednej z najsilniejszych na świecie, dlatego stale rośnie zapotrzebowanie na pracowników znających język chiński. Nauka tego języka przez dzieci to świetna inwestycja w przyszłość, która nie tylko pomoże w osiąganiu celów, ale również jest sposobem na ciekawe zajęcia pozalekcyjne i rozbudzenie pasji. Jakie zalety ma nauka języka chińskiego? Dowiedz się, jak nauka języka obcego wpływa na mózg malucha.

Dlaczego warto uczyć dzieci języka chińskiego? – zalety

Nauka języków obcych ma wiele zalet, dlatego obok angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i innych, popularnych języków, coraz częściej dużym zainteresowaniem cieszy się język chiński. Chociaż zaliczany jest do najtrudniejszych do nauki języków świata, to coraz częściej pojawia się w ofertach zajęć pozalekcyjnych dla dzieci. Rodzice zdają sobie sprawę, że najmłodsi są w stanie dużo szybciej opanować język obcy, dlatego tego typu zajęcia są bardzo popularne. Państwo Środka to potęga gospodarcza, który coraz częściej staje się partnerem biznesowym Polski, dlatego też osoby umiejące się komunikować w języku chińskim są obecnie oraz bardzo często w przyszłości będą dla pracodawców idealnymi kandydatami. Tym samym rodzice, którzy troszczą się o swoje pociechy oraz chcą im ułatwić życie, chętnie zapisują najmłodszych na zajęcia z języka chińskiego. Warto jednak podkreślić, że język chiński to nie tylko perspektywa lepszej pracy i wynagrodzenia. Nauka tego języka obcego wpływa pozytywnie na całościowy rozwój dziecka. Dziecko potrafi m.in. łączyć znaczenia, operować symbolami oraz budować nowe pojęcia. Ponadto, tego typu nauka języka obcego to świetny trening dla mózgu, gdyż usprawnia go, aktywuje i sprawia, że jest bardziej elastyczny. Warto podkreślić, że takie zajęcia pozalekcyjne dla dzieci kształtują pamięć, zwiększają kreatywność oraz pozwalają szybciej rozwiązywać problemy.

Nie tylko język…

Podczas nauki języka chińskiego dzieci przyswajają nie tylko nowe słownictwo i gramatykę. Na zajęciach dzieci poznają także historię, obyczaje oraz wiele ciekawostek o tym kraju z wieloletnią tradycją – podkreśla specjalista z Fortecy Dziecięcego Speca z Bydgoszczy.

W nauce języka przez dzieci istotnym jest, by uczyły się przez zabawę, dlatego też łatwiej zapamiętują nowe słowa i zwroty, które zaprezentowane są w sposób ciekawy i zrozumiały. Najczęściej są to aktywności ruchowe, śpiewanie, oglądanie bajek oraz rysowanie. Co warto podkreślić, to takie zajęcia sprawiają im ogrom frajdy, co w konsekwencji rozbudza pasję, która na późniejszych etapach życia może przynieść wiele korzyści.

2019-01-14 11:08

Inne artykuły