Jakie usługi świadczy ślusarz?

Ślusarstwo to rzemiosło znane od starożytności, już od początku tej profesji zajmowali się oni obróbką ręczną i ręczno-maszynową metali. Dawniej ślusarze wykonywali proste narzędzia i części metalowe, dziś specjalizują się przede wszystkim w otwieraniu, konserwacji i montażu zamków oraz naprawie prostych mechanizmów. Czym zajmuje się współczesny ślusarz?

Ślusarzy możemy podzielić na kilka grup:

  • ślusarzy urządzeń komunalnych (zajmują się oni naprawą zamków, zasuw, zawiasów, oraz prostych elementów instalacji wod-kan., grzewczych i wentylacyjnych w obiektach komunalnych),
  • ślusarzy sprzętu domowego (naprawiających prosty sprzęt, jak np.: maszyny do szycia, roboty kuchenne, wentylatory czy pralki),
  • ślusarzy samochodowych (naprawiających mechanizmy w nadwoziach pojazdów mechanicznych, jak np.: zamki, blokady, podnośniki itp.),
  • ślusarzy wyrobów artystycznych (wytwarzających i restaurujących wyroby artystyczne, jak np. świeczniki, żyrandole czy okucia),
  • ślusarzy konstrukcji stalowych (specjalizujących się w budowaniu konstrukcji stalowych, np. krat, bram, ogrodzeń, zbiorników).

Pogotowie zamkowe

Najczęściej wykorzystywanymi usługami ślusarskimi jest otwieranie zamków. Dlatego, większość zakładów ślusarskich wyspecjalizowało się właśnie w tym kierunku. W ramach usług pogotowia zamkowego, możemy liczyć na szybkie otworzenie zamka w przypadku jego zepsucia, zatrzaśnięcia albo zgubienia klucza.

Podczas otwierania zamków samochodowych, ślusarz korzysta ze sprzętu, który pozwala mu otworzyć auto bez porysowania karoserii i uszkodzenia lakieru. Bardzo często są to usługi całodobowe, dzięki czemu takie problemy jak zatrzaśnięte kluczyki w stacyjce, awaria zamka albo drzwi mogą zostać ekspresowo rozwiązane.

Jak dodaje nasz rozmówca z Pogotowia Ślusarskiego W pracy ślusarza specjalizującego się w otwieraniu zamków najważniejsza jest bogata wiedza i precyzja. Dobre przygotowanie jest niezbędne, żeby trafnie zdiagnozować przyczyny usterek i otworzyć albo naprawić zamek możliwie jak najniższym kosztem. Nie niszcząc drzwi.

Inne usługi ślusarskie

Z czym zgłosić się do ślusarza? Jeśli zauważysz, że Twój zamek dziwnie działa albo zacina się, natychmiast zadzwoń do ślusarza. Zajmuje się on bowiem nie tylko wymianą, ale również i naprawą zamków. Dzięki szybkiej reakcji na pierwsze niepokojące sygnały, mogące świadczyć o psuciu się zamka, zaoszczędzisz sobie nie tylko sporo nerwów, ale także i pieniędzy – ponieważ naprawa albo wymiana psującego zamka jest znacznie tańsza niż awaryjne otwieranie drzwi.

Wśród innych usług ślusarskich znajdziesz także:

  • dorabianie kluczy,
  • montaż zamków,
  • zabezpieczanie zamków,
  • zakładanie systemów Master Key.
2017-09-12 16:38

Inne artykuły