Jakie możliwości dają sufity napinane?

Czy wiesz, że jednym z rodzajów sufitów podwieszanych są sufity napinane? Jest to bardzo dobre rozwiązanie przede wszystkim dla niskich pomieszczeń. Korzystać z nich mogą osoby, które cenią sobie łatwość pielęgnacji i estetyczne wykończenia wnętrza. Sufity napinane mają wiele zalet, wśród których warto wspomnieć o dokładnym maskowaniu nierówności. Jakie jeszcze są ich możliwości?

Opinia specjalisty

O tym, że warto zastosować sufity napinane przekonuje specjalista z firmy Barrisol: tego rodzaju systemy zapewniają funkcjonalność, a także niepowtarzalne i oryginalne wrażenia estetyczne. Można je stosować zarówno w domach prywatnych, jak i obiektach użyteczności publicznej. Są produkowane zgodnie z europejskimi normami, z materiałów wysokiej jakości, dzięki czemu zapewniają długoletnią trwałość. Niewątpliwą zaletą zastosowania sufitów napinanych jest fakt, że w doskonały sposób absorbują dźwięki oraz utrzymują odpowiednią izolację termiczną. Decydując się na ich wykorzystanie, można zadbać jednocześnie o bezpieczeństwo i ekologię (poddawane recyklingowi), czego potwierdzeniem są odpowiednie certyfikaty.

Charakterystyka i montaż

Aby zamontować sufity napinane, należy najpierw – na obwodzie ścian – zamocować profile (mogą być to listwy aluminiowe). Następnie trzeba do nich przypiąć folię (np. PCV) i naciągnąć ją na całej powierzchni. Specjaliści zwracają uwagę na fakt, że montaż sufitów napinanych można przeprowadzić szybko, a co najważniejsze przy zachowaniu czystości pomieszczenia. Wśród najczęściej stosowanych sufitów napinanych warto wyróżnić: lustrzane (zapewniają powiększenie przestrzeni), podświetlane (aranżacja wnętrza), akustyczne (odpowiednia izolacja dźwiękowa) oraz z nadrukiem (indywidualizacja pomieszczenia).

Zalety sufitów napinanych

Sufity napinane są doskonałym sposobem na zamaskowanie wszelkiego rodzaju instalacji i okablowania, a także powstałych wcześniej nierówności. Mogą być stosowane zarówno w domach, jak i szkołach czy salach konferencyjnych. Wśród ich zalet warto wspomnieć o tym, że dzięki niewielkiej wadze, nie obciążają w żaden sposób stropu, a dodatkowo można je stosować również w niskich pomieszczeniach. Stwarzają idealnie gładką powierzchnię. Do wykonania sufitów napinanych stosuje się materiały wysokiej jakości, dzięki czemu są one niepalne i nieprzemakalne, a także nie zmieniają swojego koloru. Warto dodać, że tego rodzaju konstrukcja jest łatwa w pielęgnacji (nie osiada na niej kurz). Dodatkowo sufity napinane zapewniają nieograniczone możliwości aranżacyjne, zarówno klasyczne, jak i nowoczesne. Są objęte kilkuletnią gwarancją.

2017-09-12 15:57

Inne artykuły