Jakie funkcje mogą spełniać panele nadłóżkowe?

Pobyt w szpitalu to niejednokrotnie bardzo traumatyczne przeżycie. Dlatego tak ważne są pozornie drobne szczegóły, które jednak mają ogromny wpływ na całościowy obraz pobytu w placówce medycznej, na wygodę zarówno pacjentów, jak i opiekujących się nimi osób personelu medycznego.

Coraz częściej o komforcie przebywania w szpitalu decydują nowoczesne urządzenia, których w pierwszej chwili nie dostrzegamy, ponieważ niejako pracują „w tle”. Jednymi z takich cichych towarzyszy chorych są panele nadłóżkowe znajdujące się między innymi w salach chorych, salach zabiegowych i salach intensywnej opieki medycznej.

Funkcjonalność

Naczelną zasadą przyświecającą projektantom i producentom paneli nadłóżkowych jest dążenie do maksymalnej funkcjonalności tychże urządzeń. Dlatego też wiodące produkty wyposażone są szereg elementów, wśród których wymienić można gniazda gazów medycznych, telefoniczne, elektryczne i słuchawkowe, a także systemy przyzywania personelu, radiowe czy wreszcie oświetleniowe. Takie skomasowanie funkcji sprawdza się w szczególności na salach, w których występuje nagromadzenie sporej ilości różnego rodzaju specjalistycznej aparatury medycznej – na relatywnie niewielkiej przestrzeni.

Bezpieczeństwo i niezawodność działania panelu

Równie ważna jak funkcjonalność paneli, jest ich niezawodność, ponieważ niejednokrotnie stosowane są one w takich miejscach jak sale kardiologiczne, intensywnej opieki medycznej lub pooperacyjne. Nie trzeba przypominać, jak ważna tam jest stuprocentowo bezpieczna i równie niezawodna aparatura.

Estetyka

Warto na koniec wspomnieć o kwestiach estetycznych. Producenci elementów wyposażenia sal szpitalnych sporo uwagi poświęcają właśnie kwestii designu. Dlatego też nie dziwią już dziś nikogo bajecznie kolorowe panele nadłóżkowe instalowane w salach, w których do zdrowia dochodzą małe dzieci. Każdy szczegół, który pozwala im zapomnieć o pobycie w szpitalu czy też dodać im w jakiś sposób otuchy, jest przecież na wagę złota.

Poszukując paneli nadłóżkowych światowej klasy, nie trzeba wybierać się w tym celu w daleką podróż. Dzięki internetowi wystarczy dziś kilka kliknięć, by zamówić sprzęt, którego nie powstydziłyby się najlepsze placówki medyczne na świecie. Jednym z takich internetowych miejsc, które warto odwiedzić przed zakupem tego rodzaju sprzętu, jest witryna największego producenta w Polsce paneli nadłóżkowych: Inmed.pl.

2015-12-28 16:28

Inne artykuły