Jaką funkcję pełni rusztowanie przy oczyszczaniu elewacji?

Niektóre budynki, w zależności od zastosowanych przy budowie materiałów oraz lokalizacji, już po kilku latach wymagają czyszczenia. Z kolei tynki, poza nieestetyczną warstewką kurzu, może również pokryć pleśń. Zajmując się czyszczeniem elewacji zawodowo warto pamiętać, że tylko odpowiednie urządzenia plus umiejętność korzystania z nich pozwala na poprawne wykonanie tego typu usługi. Nie należy zapominać, że równie istotny jest zakup lub wynajem najlepszego rusztowania.

O czyszczeniu

Oddane do użytku domy jednorodzinne, szeregówki czy bloki mieszkalne z biegiem czasu tracą swoją pierwotną świeżość i urodę, przykryte warstewką kurzu i innych zanieczyszczeń. Stopień zabrudzenia zależy od lokalizacji budynku - elewacje tych sąsiadujących z autostradą lub fabryką szybciej będą wymagały czyszczenia. Istotnym czynnikiem pozostaje również rodzaj tynku. Powierzchnie pokryte tym o małej nasiąkliwości i gładkiej powierzchni dłużej zachowują estetyczny wygląd. Ze względu na szerokie zapotrzebowanie inwestorów, właścicieli domów jednorodzinnych, bloków czy kamienic, czyszczenie budynków to usługa ciesząca się sporym zainteresowaniem. Jednak mając ją w ofercie firmy nie należy się ograniczać jedynie do zakupu dobrej myjki ciśnieniowej, podstawową kwestią jest zapewnienie sobie dobrej jakości rusztowania.

Jaka jest rola odpowiedniego systemu w procesie czyszczenia elewacji? To dość oczywiste. Rusztowanie postawione przy ścianie budynku zapewnia bezproblemowy dostęp do każdej jej części, a co za tym idzie, umożliwia wyjątkowo dokładne czyszczenie. Jego brak czyni cały zabieg niemożliwym do wykonania, zwłaszcza w sytuacji, w której zamówienie dotyczy bloków mieszkalnych czy kamienic – wyjaśnia specjalista firmy Euro-Rusztowania. Jednak zakup dobrej jakości systemu niesie ze sobą ogromną koszty, na które niewiele mniejszych firm budowlanych czy fachowców może sobie pozwolić. Warto wtedy skorzystać z możliwości wynajmu rusztowania – przekonuje.

O rusztowaniu

Wynajem jest doskonałym wyjściem z sytuacji, w której nie stać nas na zakup całego systemu lub wtedy, kiedy nie jest ono koniecznym wyposażeniem firmy (kiedy ocieplanie budynków lub czyszczenie elewacji jest tylko jedną z licznych usług). Za opcją dzierżawy przemawiają dodatkowe zalety. Wybierając profesjonalną firmę specjalizującą się w wynajmie rusztowań, w ramach usługi można liczyć na transport, montaż i demontaż systemu oraz nadzór jego eksploatacji w trakcie budowy. Jednym z udogodnień, o których warto wspomnieć jest fakt, że specjalista firmy może dokonać pomiaru budynku, na tej podstawie dobrać odpowiednie rusztowanie oraz przedstawić cenę. Wynajem to również zapewnienie najlepszej usługi wykonanej w oparciu o wszelkiego rodzaju standardy, normy oraz zasady bezpieczeństwa.

Nie da się ukryć, że tego typu kompleksowa usługa oznacza określone koszty, z drugiej strony na rynku działają firmy, które, tak jak Euro-Rusztowania, proponują w jej ramach naprawdę atrakcyjne ceny. Praca w oparciu o popularne i cieszące się uznaniem systemy Plettac to dodatkowe zapewnienie najlepszej możliwej usługi. Dzięki temu takie prace jak czyszczenie elewacji przebiegają jeszcze szybciej i bardziej efektywnie – podsumowuje specjalista firmy.

2016-03-03 13:20

Inne artykuły