Jak wybrać dobrego dostawcę części zamiennych do maszyn rolniczych

Maszyny rolnicze są niezbędnym elementem wyposażenia w gospodarstwie. Więc – niezależnie od jakości sprzętu – wymagają serwisowania. Gdy zepsują się pojedyncze części, warto zainwestować w zamienniki. W jaki sposób wybrać dobrego dostawcę?

Cechy dobrego dostawcy

Dostawca zamiennych części powinien być przede wszystkim solidny, żeby zakupy u niego były dobrą inwestycją nie tylko pieniędzy, ale także i czasu. Aby wybrać odpowiednią dla nas firmę, należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:

  • pozycja firmy na rynku branżowym – wysoka renoma dostawcy może być dla nas gwarancją udanego zakupu (produkt jest nowy i oryginalny).
  • Dostępność części – istotna jest kwestia, czy firma posiada części w magazynach, czy sprowadza je z zagranicy na zamówienie klienta. Warto wcześniej dowiedzieć się jakimi częściami dysponuje dostawca, np. czy będzie w stanie zamówić elementy do starszego modelu maszyny.
  • Cena części – czy opłaca się kupić daną część u wybranego przez nas dystrybutora i czy uda nam się na tym zakupie zaoszczędzić.
  • Jakość części – czy zamiennik jest wykonany z dobrego materiału i posiada odpowiedni certyfikat.
  • Czas dostawy – w zależności od tego, czy kupujemy części w sklepie stacjonarnym czy internetowym, warto dowiedzieć się w jaki sposób i w jakim czasie wybrane przez nas części zostaną dostarczone.

Gdzie kupować?

Rolnicy poszukują części do maszyn zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Za pierwszym źródłem przemawia fakt, że można dokładnie obejrzeć wybraną część i porozmawiać na jej temat z dystrybutorem, a także od razu ją kupić. Zaś zakupy przez internet pozwalają na dodatkową oszczędność, ze względu na bardziej atrakcyjne oferty. Ponadto jest to sposób wygodniejszy, bo nie trzeba jeździć do kilku hurtowni. W poszukiwaniu części warto jednak zapoznać się z opinią innych rolników. Jak dodaje ekspert z firmy Czemarol: W naszej ofercie znajdą Państwo części do ciągników wielu marek: od Ursusa i Zetora, po Same czy New Holland. W ciągłej sprzedaży posiadamy również akcesoria do kombajnów, opryskiwaczy i wielu innych maszyn rolniczych. Poza częściami dedykowanymi do konkretnego modelu, dysponujemy także częściami uniwersalnymi oraz bogatą ofertą akcesoriów.

2016-12-25 13:16

Inne artykuły