Jak stosować kosze cargo w meblach kuchennych?

Kosze cargo to kosze wykonane z drutu o niewielkiej średnicy, pokrytego chromem lub specjalną farbą. Poruszają się one na specjalnych prowadnicach, dzięki czemu możliwe jest chowanie i wysuwanie ich z szafki, w której zostały zainstalowane. Są szczególnie funkcjonalnym zagospodarowaniem wąskich przestrzeni szafek, gdzie zastosowanie szuflad będzie mało wydajne. Jak zatem stosować kosze cargo w meblach kuchennych?

Dzięki koszom cargo, zainstalowanym w szafkach kuchennych, podniesiemy funkcjonalność mebli, poprawimy nasz komfort pracy w kuchni oraz ułatwimy segregację produktów. Dostęp do nich będzie łatwiejszy, co jest szczególnie ważne w małych kuchniach, gdzie wykorzystuje się nawet wąskie przestrzenie. Sprawdźmy, jak stosować kosze cargo w meblach kuchennych?

Wąskie szafki

Kosze cargo idealnie nadają się do stosowania w wąskich szafkach, w których nie zmieściłby się żaden inny system porządkowania. Najlepiej takie szafki sprawdzą się w sąsiedztwie zlewozmywaka; wówczas w koszu będziemy mogli umieścić butelki ze środkami czystości. Umiejscowienie wąskiej szafki z koszem cargo w pobliżu kuchenki z kolei pozwoli na łatwy i szybki dostęp do produktów, używanych w trakcie gotowania: oleju, butelek z sosami, cukru lub mąki.

Renomowaną firmą, zajmującą się dostarczaniem kuchennych rozwiązań, w tym szafek z koszami cargo, jest producent akcesoriów Inoxa Industrie. Wyroby tej firmy od lat cieszą się niesłabnącą popularnością, ze względu na estetykę oraz wysoką jakość wykonania.  

Wysokie szafki

Kolejnym sposobem zastosowania koszy cargo w meblach kuchennych jest zainstalowanie ich w wąskich, ale bardzo wysokich szafkach. To doskonałe rozwiązanie w przypadku, gdy chcemy zmieścić większą liczbę produktów, oraz jeśli chcemy maksymalnie zagospodarować małą powierzchnię. Wysoka szafka cargo doskonale zorganizuje przestrzeń i ukryje przed wzrokiem gości rzadziej używane produkty. Wyjątkowo pojemna, doskonale będzie także pełnić rolę domowej spiżarni. Dostęp do jej zawartości będzie dużo łatwiejszy, szybszy i bardziej komfortowy niż w przypadku wydzielania dodatkowego pomieszczenia, w dużej mierze dzięki prowadnicom typu tandem.

Szafki narożnikowe

Najbardziej efektywnym zastosowaniem kosza cargo w meblach kuchennych będzie umieszczenie go w szafce narożnej, do której dostęp jest zazwyczaj utrudniony, a jej przestrzeń niewystarczająco zagospodarowana.

Tymczasem warto zdać sobie sprawę, że ten rodzaj szafek jest najbardziej pojemny. Mechanizm z prowadnicą kulkową umożliwia łatwy i wygodny dostęp do całej zawartości szafki kuchennej. Dzięki specjalnym prowadnicom, możliwe jest ich płynne i ciche wysunięcie.    

2019-02-06 07:56

Inne artykuły