Jak kupić idealną suknię wieczorową

Zadaniem sukni wieczorowej jest sprawić, aby nosząca ją kobieta wyglądała prawdziwie zjawiskowo. Suknia ta więc musi nie tylko być uszyta z doskonale prezentujących się w sztucznym świetle materiałów, ale też podkreślać atuty sylwetki i maskować ewentualne jej niedoskonałości, a przy tym być po prostu wygodna. Trudno bowiem wyglądać zjawiskowo, kiedy cały wieczór nas coś uwiera. Jak odnaleźć ideał?

Po pierwsze, warto zdać sobie sprawę z tego, czym właściwie jest suknia wieczorowa. W ostatnim czasie nazwać można tak również kreacje o kroju koktajlowym, wykonane jednak ze specyficznych tkanin w odpowiednich na wieczorne wyjścia odcieniach (pastele odpadają!). Ważne, by nie pomylić sukni wieczorowej z balową. Jedną i drugą zakładamy na odbywające się późną porą wydarzenia, jednak wystawność sukni balowej – m.in. obfity, sięgający do ziemi dół – nie przy każdej okazji się sprawdzi.

Charakter kobiety i uroczystości

Sama zresztą okazja może co nieco podpowiedzieć nam w zakresie zakupu idealnej sukni wieczorowej. Na zabawę sylwestrową spokojnie możemy bowiem włożyć taką, która błyszczeć będzie milionami iskierek, ale już służbowy bankiet albo przyjęcie w ambasadzie wymagać będą bardziej stonowanych kreacji.

Na pewno nie ma co ślepo podążać za modą. O wiele ważniejszymi czynnikami są nasza sylwetka oraz charakter. Ten ostatni decyduje głównie o stopniu ekstrawagancji ubioru – tutaj najważniejsze to nie przebrać się za kogoś innego. Jeśli na co dzień trzymamy się raczej na uboczu, przykuwająca wzrok wszystkich dookoła suknia sprawi tylko, że będziemy się czuć niekomfortowo.

Doskonałe dopasowanie

Jeżeli chodzi zaś o sylwetkę, to zasada jest prosta: generalnie dążymy do harmonii pomiędzy górą i dołem, w miarę możliwości podkreślając do tego talię. Wyjątkiem są suknie empirowe, odcinane pod biustem, dzięki czemu doskonale zakryją wydatny brzuszek, którym nie planujemy się chwalić.
Na pewno warto podkreślić to, co mamy w sobie najzgrabniejszego – radzi specjalistka z salonu sukien ślubnych i wieczorowych Frou-Frou w Warszawie.

Suknia wieczorowa musi być elegancka. Oznacza to, że powinna zostać uszyta z dobrej jakości materiałów. Nie musimy wydawać od razu bajońskich kwot na kreację na jeden wieczór, ale nadmierna oszczędność może być niestety mocno widoczna. Jeśli nasz budżet jest ograniczony, warto rozważyć zakup porządnej uniwersalnej sukni o ponadczasowym, pasującym do naszej figury kroju i uczynić z niej bazę do wielu stylizacji tworzonych zmieniającymi się dodatkami.

Bardzo dobrym pomysłem może okazać się uszycie takiej kreacji na miarę. Doświadczona krawcowa dobierze nie tylko korzystny dla nas krój i odpowiednią tkaninę we właściwym kolorze, ale też zadba o to, by suknia była wygodna. A do tego wszystkiego będzie mogła uwzględnić nasze marzenia dotyczące ubioru na wielkie wyjścia, zazwyczaj nieznajdujące odzwierciedlenia na sklepowych wieszakach i półkach.

2017-09-29 14:06

Inne artykuły