Jak działają manipulatory do szyb?

Duże przeszklenia w budynkach są często wykorzystywane we współczesnej architekturze. Nic dziwnego, gdyż takie obiekty nie tylko efektownie się prezentują, ale także mają lepsze parametry energooszczędności. Jeszcze do niedawna duże szyby mogły stanowić problem montażowy, jednak obecnie dostępne są nowoczesne maszyny umożliwiające realizację nawet trudnych projektów. Do takich maszyn zaliczają się manipulatory szyb.

Manipulatory szyb – co to jest?

W przypadku, gdy projekt inwestycyjny obejmuje realizację dużych przeszkleń, niezbędne jest skorzystanie z usług ekipy, która dysponuje odpowiednim sprzętem. Manipulator do szyb to urządzenie wyposażone w specjalne przyssawki, do których mocuje się szybę, a następnie bezpiecznie transportuje i montuje w określonym miejscu. W zależności od modelu, może pełnić również inne funkcje. Jak mówi specjalista z firmy Winlet Polska:

Manipulatory do szyb wykorzystywane są także do innych celów. Wystarczy zmienić przyssawki mocujące, aby żuraw mógł służyć do przenoszenia granitu, płyt gipsowych, arkuszy drewnianych czy innych elementów budynku.

Specyfikacja manipulatorów do szyb

Na rynku dostępne są coraz bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia, które znacząco ułatwiają prace budowlane. Manipulatory do szyb ze względu na szerokie możliwości wykorzystania stają się powoli standardowym wyposażeniem profesjonalnych ekip budowlanych. Nic dziwnego, gdyż urządzenia te wyróżniają się doskonałymi parametrami technicznymi:

  • są w stanie udźwignąć ładunek o wadze nawet 1000 kg,
  • obracają się o 180 stopni,
  • poruszają się po trudnym terenie,
  • są wyposażony w panel elektronicznego sterowania,
  • posiadają dodatkowe zabezpieczenia,
  • wykazują się wysoką precyzją pracy.

Manipulatory do szyb ze względu na specyfikację i obsługę mogą być wykorzystane także w innych pracach. Szczególnie sprawdzą się w miejscach o trudnym dostępie, gdzie siła rąk jest niewystarczająca do przeprowadzenia montażu.

Zakup czy wynajem?

Ze względu na to, że manipulatory do szyb są tak wyspecjalizowanymi maszynami, to ich cena również nie należy do niskich. W przypadku jednorazowych inwestycji dobrym pomysłem jest podnajem żurawia od firmy, która zajmuje się ich dystrybucją. Prowadząc firmę budowlaną warto jednak zainwestować w swój sprzęt, aby móc poszerzyć zakres świadczonych usług oraz podejmować się nowych wyzwań. Manipulatory do szyb można nabyć również na raty, dlatego warto rozważyć taki zakup mając na uwadze dalszy rozwój firmy.

2019-09-12 14:07

Inne artykuły