Jak dobrze zaplanować Święta?

Wiele osób zamiast cieszyć się atmosferą Świąt, skupia się na jedynie na przedświątecznych przygotowaniach. Brak dobrej organizacji sprawia, że tracimy mnóstwo energii, więc gdy przychodzi Wigilia, jesteśmy już zmęczeni. Kluczem do sukcesu jest dobre planowanie. Dowiedz się, jak zaplanować Święta i co zrobić, by świąteczne przygotowania były czystą przyjemnością.

Postaw na dobrą organizację

Święta to z jednej strony odpoczynek i czas spędzony z rodziną, z drugiej pora nerwowej krzątaniny. By cieszyć się niezapomnianymi chwilami, trzeba wszystko wcześniej przygotować. Zastanawiasz się, jaka jest recepta na dobrą organizację Świąt? Przed wszystkim planowanie. Odpowiednio wcześniej zastanów się, co koniecznie musisz zrobić oraz kupić. Warto zebrać wszystkie przemyślenia w jednym miejscu i stworzyć listy.

Może ci w tym pomóc nasz Planer Świąteczny. Znajdziesz w nim miejsce na zapisanie swoich notatek oraz sprawdzisz praktyczne wskazówki – podpowiedzi prezentów dla najbliższych, ciekawe propozycje dekoracji świątecznych, sprawdzone przepisy na wigilijne potrawy, a także szablon na Kalendarz Adwentowy.

Zaplanuj świąteczny budżet

Dobre planowanie nie może obejść się bez ustalenia budżetu. Zastanów się, na ile możesz sobie pozwolić w kwestii finansów i oszacuj świąteczne wydatki. Weź pod uwagę koszty zakupów spożywczych oraz dekoracji świątecznych. Boże Narodzenie to czas obdarowywania prezentami, dlatego warto odpowiednio wcześniej ustalić z najbliższymi, jaki budżet chcemy przeznaczyć na wzajemne podarunki. 

Stopniowo wcielaj plan w życie

Plan gotowy, więc czas powoli go realizować. Już na dwa-trzy tygodnie przed Świętami możesz rozpocząć generalne sprzątanie. Umyj okna, odśwież dywany, odkurz trudnodostępne miejsca. Najgorsze będziesz mieć z głowy, a przed samą Wigilią wystarczą jedynie pobieżne porządki.

Chcesz uniknąć kolejek i nerwowego biegania po sklepach tuż przed Świętami? Odpowiednio wcześniej kup wybrane produkty spożywcze oraz dekoracje. Sprawdź, czy nie warto wykorzystać ozdób z zeszłego roku i dokup jedynie brakujące elementy. Dobrym rozwiązaniem mogą być zakupy w sklepach internetowych.

Nie daj się wciągnąć w świąteczne szaleństwo

By nie dać się świątecznym promocjom, już na kilka tygodni przed Świętami spokojnie wybierz prezenty dla najbliższych. Kupowanie podarunków na ostatnią chwilę nie jest dobrym pomysłem. Nerwowe poszukiwania to raczej gotowy przepis na prezentowy niewypał, a w dodatku możesz przepłacić.

Jeśli odpowiednio wcześniej wybierzesz podarunki dla najbliższych i zdecydujesz się je zamówić przez internet, unikniesz biegania po centrach handlowych i będziesz mieć pewność, że przesyłka dojdzie na czas.  

Zadbaj o siebie i najbliższych

Pierniki pięknie udekorowane, choinka przystrojona, a cały dom mieni się w świątecznych dekoracjach… W ferworze świątecznych przygotowań nie możesz zapomnieć o sobie. Na dwa tygodnie przed Świętami zadbaj o włosy i umów się do fryzjera. Przed pierwszą gwiazdką warto odwiedzić kosmetyczkę i wybrać się na zakupy, by skompletować strój na Wigilię.

Nie zapomnij o najbliższych i poświęć im czas jeszcze przed Świętami. Wybierz się z przyjaciółmi na zimowy spacer, a z dziećmi przygotuj świąteczne dekoracje. Wspólnie spędzony czas na pewno poprawi humor, a świąteczne przygotowania staną się samą przyjemnością. 

2018-11-23 12:17

Inne artykuły