Internet w aucie. Jaki router samochodowy wybrać?

Obecnie Internet to podstawa. Większość osób posiada dostęp do sieci w swoim telefonie komórkowym, co idealnie sprawdza się w trasie np. do przeglądania wiadomości. Może jednak zdarzyć się sytuacja, w której podczas podróży konieczne będzie skorzystanie z Wi-Fi na innym urządzeniu i wtedy pojawia się problem. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia. Wystarczy inwestycja w dobry router samochodowy. Jaki będzie najlepszy i na co zwrócić uwagę podczas dokonywania wyborów?

Czy zainwestować w Internet z routera w samochodzie?

Router w samochodzie sprawdzi się zawsze, kiedy zachodzi potrzeba skorzystania z sieci na kilku różnych urządzeniach jednocześnie. Jest on wykorzystywany głównie przez osoby, które bardzo często podróżują, a muszą cały czas być na bieżąco i sprawdzać skrzynkę pocztową. Umożliwia dostęp do sieci, dzięki czemu można oglądać filmy czy serialne na platformach internetowych, nawet będąc na biwaku. Na rynku motoryzacyjnym dostępne są już modele nowoczesnych samochodów, w których istnieje możliwość zamówienia specjalnego wyposażenia umożliwiającego połączenie z Internetem. Zdecydowanie lepszy będzie jednak osobny router. Jest to także rozwiązanie znacznie tańsze.

Na co zwrócić uwagę, wybierając mobilny router?

Specjalista z firmy WISP.PL podkreśla:

Żeby cieszyć się w pełni odpowiednią jakością urządzenia, przy wyborze warto zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych kwestii. Przede wszystkim należy zestawić ze sobą parametry modeli dostępnych na rynku. To już pozwoli wyłonić kilka ciekawych egzemplarzy. Nie bez znaczenia będzie także to, jaka firma wyprodukowała router. Chociaż wiele osób zwraca uwagę na cenę, to warto podkreślić, że nie powinno to być jedyne kryterium wyboru – dodaje.

Co warto uwzględnić podczas wyboru odpowiedniego routera? Przede wszystkim jest to:

  • pojemność akumulatora, od którego zależy między innymi czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu,
  • rodzaj podłączenia do ładowarki,
  • dostępność internetu LTE,
  • maksymalna liczba urządzeń, która może się z nim łączyć.

Nowoczesne routery samochodowe mają także możliwość wykorzystania go jako powerbanka. Oznacza to, że jeżeli w danym momencie wyładowuje się bateria telefonu, to można podpiąć go bezpośrednio pod router, a ona zacznie ładować się, jakby była podłączona do sieci. To bardzo korzystna opcja – zwłaszcza podczas pokonywania długich tras służbowych. Nie bez znaczenia będzie także odpowiednia marka. Najwięksi producenci oferują bardzo wytrzymały sprzęt, który sprawdzi się w każdych warunkach i przetrwa wiele lat bez usterek. Będzie to doskonała inwestycja, która zwróci się po pewnym czasie.

Czy wielkość ma znaczenie?

Jeszcze kilka lat temu niemal wszystkie routery internetowe wyróżniały się dużymi rozmiarami. Obecnie im mniejszy model, tym lepszy. Podczas wyboru można także uwzględnić wagę. Parametry te mają co prawda mniejsze znaczenie, jednak zdecydowanie lepiej montuje się urządzenie niewielkich rozmiarów. Zawsze także można taki router zabrać ze sobą, np. zatrzymując się w trasie na kawę. Nie będzie to możliwe w przypadku większych routerów – głównie ze względu na wygodę.

2019-07-10 09:42

Inne artykuły