Elementy hydrauliki siłowej

Silniki hydrauliczne, siłowniki, filtry oleju czy węże hydrauliczne to część asortymentu hydrauliki siłowej. Brzmi specyficznie, a może nieznajomo? Nic bardziej mylnego! Wymienione powyżej elementy wchodzą w skład systemów hydraulicznych, będących cennym źródłem przekazywania energii w pojazdach oraz w sterowaniu urządzeń. Poznaj inne części z zakresu hydrauliki siłowej.

Hydraulika siłowa – działanie i zastosowanie

Hydraulika siłowa obejmuje zarówno opracowanie, jak i wykorzystanie odpowiednich układów hydraulicznych. W składzie takiego układu znajduje się zespół części odpowiadający za przekazywanie lub sterowanie energii. Do tego celu niezbędne jest wykorzystanie cieczy hydraulicznej pod ciśnieniem. Działanie układu polega na przekazywaniu siły poprzez sterowanie przepływu cieczy, której ruch jest wymuszany przez pompę pod ciśnieniem. Kolejnym istotnym elementem w procesie jest odbiór energii przez siłowniki hydrauliczne, których zadaniem jest zmiana energii strumienia cieczy w ruch. W zależności od tego, czy pracę siłownika wykonują cylindry – ruch może być prostoliniowy albo obrotowy – jeśli praca jest wykonywana przez silniki. Hydraulika siłowa jest wykorzystywana m.in.: do urządzeń przemysłowych, budowlanych i rolniczych. Jej zastosowanie pozwala na łatwe i dokładne sterowanie oraz większą wydajność przyrządów. Tego rodzaju systemy hydrauliczne są istotnym źródłem przekazywania energii w samochodach (odpowiada głównie za układ kierowniczy) oraz samolotach (działanie podwozia).

Elementy

W skład większości układów hydrauliki siłowej wchodzą najczęściej takie elementy, jak:

  • zbiorniki z cieczą;
  • zasilacze;
  • pompy hydrauliczne;
  • rozdzielacze;
  • filtry;
  • silniki;
  • zawory – odpowiedzialne za regulację dopływu cieczy do siłownika oraz zawory zwrotne;
  • przełącza – różnego rodzaju przewody ciśnieniowe i węże hydrauliczne.

Dystrybucja elementów

Asortyment hydrauliki siłowej jest dostępny w specjalistycznych sklepach. Decydując się na zakup elementów, warto wziąć pod uwagę ich jakość oraz cenę.
Przedstawiciel firmy Utech-Hydraulic dodaje: posiadamy w ofercie pełną gamę elementów hydrauliki przemysłowej do szerokiego zastosowania. W naszej ofercie znajdzie się zapewne produkt, którego Państwo poszukują. Oferujemy Państwu szeroki wybór elementów z grup produktowych takich jak: hydraulika siłowa (węże hydrauliczne, końcówki węży, rury, elementy złączne gwintowane, uchwyty rurowe, pompy i silniki, zawory), a także pneumatyka przemysłowa, węże i złącza przemysłowe.

2017-06-05 12:48

Inne artykuły