Dziecko w kuchni – najciekawsze gadżety dla małych niejadków

Twoje dziecko nie dojada? Pokaż mu, że śniadanie, obiad i kolacja mogą być całkiem niezłą zabawą – możesz to zrobić przy pomocy kolorowych i zabawnych sprzętów kuchennych, zaprojektowanych specjalnie z myślą o maluchach. Poniżej kilka pomysłów, jak urozmaicić dziecku codzienne posiłki. Więcej inspiracji znajdziesz na porcelana24.pl.

Naczynia z niespodzianką

Częstą przyczyną braku apetytu u dziecka jest jego przekonanie, że posiłek jest obowiązkiem, a nawet problemem. Może to być np. spowodowane dietą wynikającą z alergii, restrykcyjnym przestrzeganiem zasad żywienia. Kolorowe talerzyki i kubki mogą być skutecznym rozwiązaniem w takich przypadkach. Wiele producentów posiada w swojej ofercie naczynia, na których namalowane są postacie z kreskówek, zwierzątka i zabawne scenki. Dzieci z miejsca się w nich zakochują, zwłaszcza jeśli będą wiedzieć, że to ich naczynia na wyłączność. Każdy posiłek stanie się na nowo przeżywaną przygodą, kiedy w miarę jedzenia zaczyna pokazywać się doskonale znany, ulubiony rysunek.

Samodzielne dziecko przy stole

Dzieci uwielbiają naśladować dorosłych. Dziewczynki przymierzają buty mamy i chętnie zaglądają do jej kosmetyczki, chłopcy zaczynają interesować się majsterkowaniem oraz sportem. Jeśli chcemy, by nasze dziecko chętniej zjadało posiłki, powinniśmy potraktować je jako równego sobie i przestać je wyręczać – w końcu nikt nie karmi dorosłego. Żeby nieco ułatwić mu zadanie, zastąpmy zwykłe duże sztućce widelcami i nożami stworzonymi specjalne dla dzieci. Są mniejsze, wygodniej leżą w dziecięcej dłoni, ich rączki często pokryte są sympatycznymi grawerunkami i wykonane są z kolorowego plastiku, uformowanego na przykład w śmieszne ludziki.

Co więcej?

Asortyment produktów kuchennych dla dzieci jest bardzo szeroki, wiele „dorosłych” przyrządów znajdziemy w mniejszej i bardziej kolorowej wersji dla dziecka. Nawet jedzenie jajka na miękko będzie przyjemniejszym przeżyciem, jeśli umieścimy je nie w zwykłym kieliszku, ale w głowie zabawnego, kolorowego ludzika. Dzieci, które mają dryg artystyczny, z pewnością będą zachwycone możliwością skomponowania jedzenia tak, by pasowało do wymalowanego na talerzu rysunku. Opcji jest wiele, wystarczy zajrzeć na porcelana24.pl, dzięki dostępnym na tej stronie produktom, każdy posiłek przestanie być obowiązkiem, a stanie się wielką przyjemnością.

2015-12-29 14:37

Inne artykuły