Dystrybucja i miejsca wykorzystania drobiu z przetwórni

Współczesne przetwórnie mięsa drobiowego to zakłady wyposażone w doskonały sprzęt oraz zatrudniające fachowców na wysokim poziomie. Stąd polskie mięso drobiowe jest dystrybuowane do różnych krajów na różnych kontynentach. Czym powinna się charakteryzować profesjonalna przetwórnia drobiu? Jak wygląda dystrybucja pochodzącego z niej mięsa oraz gdzie znajduje ono swoje zastosowanie?

Przetwórnia drobiu na najwyższym poziomie

Profesjonalne centrum dystrybucji drobiu podejmuje współpracę tylko z zaufanymi oraz doświadczonymi dostawcami, których fermy odpowiadają najwyższym standardom. Hodowla jest monitorowana na każdym etapie, gdyż dobra przetwórnia drobiu zapewnia swoim klientom kompleksowe wsparcie w trakcie całego procesu realizacji zamówienia. A zatem od zrównoważonej hodowli kurcząt począwszy, poprzez humanitarny transport, na przetwórstwie mięsa drobiowego w nowoczesnej oraz higienicznej rzeźni skończywszy. Tylko takie działanie może bowiem zapewnić drób zawsze doskonałej jakości.

Zaawansowana technologia przetwórstwa drobiu gwarantuje uzyskanie wyrobów, które swoimi właściwościami są w stanie spełnić oczekiwania nawet tych klientów, którzy należą do bardzo wymagających.

Profesjonalne zakłady przetwórstwa w swojej ofercie zaś posiadają zarówno elementy nożne i podroby, jak i wyselekcjonowane filety typu Sir Chicken czy kurczaki z chowu tradycyjnego.

Jak wygląda dystrybucja mięsa z przetwórni drobiu?

Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań z branży opakowaniowej gwarantuje dostawę świeżego mięsa drobiowego do miejsc, odległych od przetwórni bez utraty jego walorów. Dlatego też centra dystrybucji drobiu na najwyższym poziomie oprócz działalności na terenie naszego kraju skutecznie prowadzą działania na rynkach europejskim, azjatyckim, a nawet afrykańskim.  

Jak wyjaśnia nasz rozmówca, specjalista z Rzeszowskich Zakładów Drobiarskich Res-Drob:

Dane statystyczne jasno wskazują, że mięso drobiowe należy do jednego z najchętniej eksportowanych towarów w naszym kraju. Przyczyn tego zjawiska należy upatrywać zarówno w ogromnym zapotrzebowaniu na drób, jakie obecnie istnieje na rynku, jak i w znakomitym smaku mięsa rodzimego pochodzenia oraz w atrakcyjnych cenach. Dla przykładu podam aktualne dane, dotyczące naszego przedsiębiorstwa. Otóż obecnie 50% mięsa eksportujemy do takich krajów jak: Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Irlandia, Czechy, Słowacja, Bułgaria i Rumunia. Poza Europą zaś nasze mięso trafia do Wietnamu, Hongkongu oraz do krajów Afryki Środkowej. W naszym asortymencie eksportowym znajduje się świeże mięso drobiowe, mięso mrożone oraz podroby z kurcząt.

Gdzie wykorzystywane jest mięso z przetwórni drobiu?

Z oferty profesjonalnego centrum dystrybucji drobiu regularnie korzystają różnego rodzaju przedsiębiorstwa, działające w branży mięsnej. Ponadto częstymi klientami przetwórni są także punkty gastronomiczne takie jak restauracje czy obiekty, na terenie których znajdują się punkty gastronomiczne, czyli np. hotele.

Niektóre zakłady przetwórstwa drobiowego swoją ofertę kierują również do osób prywatnych

2019-04-11 17:28

Inne artykuły