Dolina Baryczy – Idealne miejsce na wypoczynek

Wszystkim szukającym w naszym kraju wyjątkowego miejsca, w którym można wypocząć na łonie natury – polecamy Dolinę Baryczy. To prawdziwy raj nie tylko dla miłośników fauny i flory, ale też zabytków historycznych. Gdzie znajduje się Dolina Baryczy i dlaczego jeszcze warto ją odwiedzić? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Lokalizacja Doliny Baryczy

Dolina Baryczy położona jest na pograniczu Dolnego Śląska i Wielkopolski. Osią tej krainy jest rzeka Barycz oraz stawy rybne zbudowane wśród pól, łąk i lasów. Jej atutem jest bogactwo unikatowych gatunków roślin i zwierząt, w tym ptaków. Duża część tego obszaru przynależy do Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy” i jako taka podlega ochronie. Park ten ma powierzchnię 87 040 ha i jest to największy w naszym kraju park krajobrazowy. Na jego terenie występują m.in. 42 gatunki roślin chronionych, 29 gatunków ssaków chronionych oraz 277 gatunków ptaków. Dolina Baryczy to wymarzone miejsce na wypoczynek dla wszystkich chcących odetchnąć od zgiełku miasta

Turystyka dla aktywnych

Turyści lubiący aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu z pewnością będą zachwyceni ofertą tego regionu. Do dyspozycji cyklistów pozostają tu szlaki rowerowe. Podróżując jednośladami m.in. lokalnymi utwardzonymi drogami leśnymi można delektować się pięknem przyrody i urozmaiconą rzeźbą terenu. Warto też poszukać lokalnych perełek, takich jak malownicze pałace, kościoły, parki czy wiejskie chaty. Ciekawą alternatywą dla cyklingu mogą być piesze wędrówki czy np. popularne dziś Nordic Walking. Na Gości czekają wykwalifikowani instruktorzy tego sportu. W Dolinie Baryczy znajdują się m.in. takie szlaki jak: Szlak Niebieski „Archeologiczny”, Szlak Czerwony „Zamkowy”, Szlak Zielony „Rezerwatów Przyrody” oraz Szlak Żółty „Dookoła Milicza”. Znajdują się tu również ciekawe propozycje dla miłośników kajakarstwa oraz przejażdżek konnych. Aby móc cieszyć się wszystkimi tymi atrakcjami, warto zatrzymać się w samym sercu tej wyjątkowej krainy np. w trzygwiazdkowym Hotelu Libero w MIliczu.

2017-01-05 13:12

Inne artykuły