Do jakich wnętrz pasują konsole ze stali nierdzewnej?

We wnętrzarstwie co jakiś czas pojawiają się nowe trendy. Niektórymi nie warto zawracać sobie nawet głowy. Albo zupełnie nie pasują do naszego gustu czy miejsca w którym mieszkamy, albo są tak przelotne, że za kilka miesięcy nikt nie będzie już o nich pamiętał. Jednak za na jakiś czas pojawia się coś, czemu warto się przyjrzeć i zastanowić, czy przypadkiem nie jest odpowiedzią na nasze poszukiwania. Takim odkryciem może być konsola.

W jakich pomieszczeniach najlepiej sprawdzi się konsola?

Korytarz
Wąskie korytarze i przejścia często sprawiają problem w aranżacji. Nie są zbyt ustawne, a nie chcemy w nich wrażenia pustki. Poza tym z funkcjonalnego punktu widzenia przydaje się tam lustro i jakaś niewielka półka pod nim. Idealnym rozwiązaniem będzie konsola. Na rynku znajdziemy je w każdym wymaganym wymiarze, więc będzie zdecydowanie węższa niż stolik czy półka. Nie wspominając o tym, że doda uczucia lekkości i pomoże pozbyć się wrażenia zagracenia wnętrza.

Sypialnia
Nasze sypialnie zazwyczaj nie są dużymi pomieszczeniami. Jeśli wstawimy tam duże wygodne łóżko, a do tego posiadamy jeszcze szafę wnękową czy garderobę, najczęściej nie ma już miejsca na nic innego. Chcielibyśmy jednak aby to wnętrze było przytulne i marzy nam się jednak jakiś element dekoracji. Konsola jest właśnie dla nas. Z odpowiednio dobranym lustrem może pełnić funkcję toaletki, bądź pozostać elementem tylko i wyłączenie dekoracyjnym.


Salon
W salonie taka konsola będzie niebanalnym elementem dekoracyjnym, o wiele elegantszym niż na przykład atrapy kominków, niestety ciągle dosyć często spotykane. Nad nią może znaleźć się ciekawy obraz, grafika czy lustro w dopasowanej stylowo ramie. A na niej można umieszczać wazony ze świeżymi kwiatami, świece czy lampy dające dyskretne światło. Może być też idealnym miejscem do wyeksponowania zdjęć rodzinnych. Zazwyczaj u jednego dostawcy możemy zamówić konsolę oraz stolik kawowy w jednej stylistyce. Jest to jeden z tych wnętrzarskich trików, który doda miejscu wrażenia ładu i dobrego gustu.


Lokale usługowe
Specyfika salonu fryzjerskiego, kosmetycznego czy na przykład prywatnego gabinetu lekarskiego jest taka, że często przychodzi klientowi poczekać chwilę na swoją kolej. Poczekalnia jest miejscem, które wręcz musi robić dobre wrażenie. Niestety nie zawsze mamy szansę poświęcić na jej urządzenie dużą przestrzeń. Spytaliśmy specjalistów z firmy M.A.K. Dekor, czy znajdzie się na to jakiś sprytny trik? I tu idealnym rozwiązaniem okazała się również konsola, nie zajmująca dużo miejsca, a jednocześnie dodająca elegancji wnętrzu.

2019-02-07 08:01

Inne artykuły