Do czego służy gruszka hotelowa?

Utrzymanie porządku wśród licznych kluczy i zarządzanie nimi jest trudne, bo wszystkie klucze są do siebie podobne. Jak z tym problemem radzą sobie hotele, w których są dziesiątki pokoi, a do każdego konieczny jest klucz? Jednym ze sposobów są akcesoria pozwalające na znakowanie i identyfikowanie kluczy. Zaliczają się do nich gruszki hotelowe. Do czego dokładniej służą i czym się charakteryzują?

Charakterystyka gruszek hotelowych

Gruszka hotelowa zalicza się do breloków do kluczy, które jednocześnie pełnią funkcję oznaczników. Jej nazwa wywodzi się od kształtu, który przypomina owoc gruszki ze spłaszczoną podstawą.

Gruszki hotelowe wykonuje się najczęściej z tworzywa sztucznego w różnych kolorach. Są dostępne w wielu rozmiarach. Duże gruszki sprawdzają się w miejscach, w których przebywają dzieci, bo klucz z dużą gruszką trudno zgubić, a także łatwo znaleźć.

Płaska podstawa gruszki hotelowej pozwala stabilnie ułożyć ją na podłożu, np. blacie czy półeczce w recepcji. Jest to wygodne zarówno dla gości, jak i obsługi hotelowej. Dolna część jest wykonana z przezroczystego tworzywa i można ją zdjąć niczym wieczko, pod którym umieszcza się karteczkę z numerem pokoju. 

Tworzywo, z którego wykonana jest gruszka, zapewnia jej trwałość, odporność na upadki i intensywne użytkowanie. Plastikowa przesłona chroni informację umieszczoną kartce przed wilgocią i uszkodzeniem czy zgubieniem. W górnej wąskiej części gruszki hotelowej znajduje się otwór, a w nim kółko do kluczy

Gruszki hotelowe oferuje firma WISplast. Są one sprzedawane w dwóch częściach: jedna to korpus gruszki z kółkiem, a druga - osłonka stopki oraz docięte na wymiar karteczki do samodzielnego wypełnienia treścią. 

Zalety gruszek hotelowych

Gruszki hotelowe doskonale sprawdzają się jako breloki i oznaczniki. Każdy ich element został stworzony z myślą o tym, aby ułatwić posługiwanie się kluczami i zarządzanie nimi. Mocne tworzywo sztuczne to gwarancja długiego użytkowania bez utraty jakości i estetyki. Szeroka paleta kolorów ułatwia odróżnianie kluczy na pierwszy rzut oka. Kształt sprawia, że gruszka hotelowa dobrze leży w dłoni, jest wyczuwalna w kieszeni, łatwa do odróżnienia od innych przedmiotów w torebce. Co więcej, szeroka dolna część chroni przed upadkiem klucza do szczeliny, np. studzienki kanalizacyjnej, z której nie dałoby się go wyciągnąć.

Fakt, że gruszka hotelowa daje możliwość indywidualnego opisu każdego klucza, sprawia, że osoby, które mają ich dużo, nie muszą szukać tego jedynego pasującego w całym ich pęku. Dzięki temu, że karteczkę można wyjąć, gruszka hotelowa przetrwa wymianę zamków czy reorganizację obiektu - wystarczy wymienić kartkę z numerem pokoju na inną. Gruszkę można powiesić, położyć lub postawić, więc niezależnie od tego, jaki jest system porządkowania i przechowywania kluczy w danym hotelu, sprawdzi się ona w każdym z nich.

2019-05-14 13:33

Inne artykuły