Dlaczego warto korzystać z usług drukarni internetowej?

Skorzystanie z usług drukarni przez długi czas wiązało się z koniecznością udania się osobiście na miejsce i zlecenie wykonania wydruku danego materiału – np. ulotek, plakatów czy wizytówek, niezbędnych każdemu przedsiębiorcy. Dziś coraz większą popularnością cieszą się tzw. drukarnie internetowe. Dlaczego warto korzystać z takiego rozwiązania?

Czym jest drukarnia internetowa?

Zasadniczo drukarnia internetowa nie różni się wiele od zwykłej, stacjonarnej drukarni, wykonuje bowiem te same zlecenia – zajmuje się wykonywaniem wszelkiego rodzaju materiałów poligraficznych, wykorzystując w tym celu różne technologie, m.in. druk cyfrowy i offsetowy. Różnica tkwi w sposobie przyjmowania zleceń. Cała procedura jest bardzo prosta – wyjaśnia przedstawiciel drukarni Prograf24 – Na samym początku klient musi dokonać rejestracji, wypełniając krótki formularz. Po aktywowaniu konta konieczne jest uzupełnienie go o szczegółowe informacje, między innymi dane kontaktowe. Kiedy już to zrobimy, możemy przejść do oferty i z listy dostępnych produktów wybrać te, które nas interesują. Do każdego produktu należy załączyć plik z grafiką, która ma zostać wydrukowana. Na koniec uiszczamy opłatę za wydruk. Teraz pozostaje nam wyłącznie czekać na przesyłkę pocztową z zamówionymi produktami.

Dlaczego to się opłaca?

Głównym powodem, dla którego wielu przedsiębiorców – bo niewątpliwie to właśnie firmy najczęściej korzystają z usług poligraficznych – przerzuca się ze zwykłych drukarni stacjonarnych na drukarnie internetowe, jest ogromna oszczędność czasu. Żeby zlecić wydruk nie ma potrzeby osobistego odwiedzania drukarni, wszystko można zrobić właściwie w kilka sekund – potrzebny jest tylko komputer podłączony do sieci internetowej. To samo dotyczy płatności i odbioru zleconych wydruków – za usługę płacimy wygodnie za pośrednictwem konta bankowego, a gotowe i szczelnie zapakowane produkty wysyłane są na adres podany przez nas w formularzu kontaktowych, wystarczy odebrać je od kuriera. Dzięki takiej uproszczonej i wygodnej procedurze nie musimy tracić cennego czasu na podróżowanie między własnym biurem a drukarnią, może poświęcić go na inne, ważniejsze sprawy.

Niższe ceny

Kolejna zaleta drukarni internetowej to niskie ceny usług. Oczywiście, każda firma tego typu posiada własne ceny, uzależnione między innymi od technologii druku, wielkości formatu oraz ilości drukowanych materiałów, nie da się jednak ukryć, że generalnie kwoty te są niższe, niż w zwykłych drukarniach. Dlaczego tak się dzieje? Jednym z powodów jest ograniczenie ilości pracowników oraz brak konieczności wynajmowania pomieszczenia, w którym będą przyjmowani klienci.
2018-10-08 10:46

Inne artykuły