Dlaczego nie warto oszczędzać na kupnie zabawek dla dziecka

Czy warto oszczędzać na zabawkach dla dziecka? Oczywiście, że tak! Ale nigdy kosztem ich jakości i bezpieczeństwa twojej pociechy. Oszczędność ma wiele obliczy i nie zawsze oznacza wybór najtańszego produktu albo odmawiania sobie rozmaitych rzeczy. Podpowiadamy, w jaki sposób zdobyć dobre, rozwijające zabawki dla malca i jednocześnie nie zbankrutować.

Tak nie oszczędzaj!

Pomysłów na ograniczenie wydatków związanych z wychowaniem dziecka jest całe mnóstwo. Najlepszym z nich wydaje się oszczędzanie podczas zakupów zabawkowych. Przecież takie przedmioty, służące głównie rozrywce, nie należą do niezbędnych. Ale czy na pewno?

Być może twoje dziecko faktycznie nie potrzebuje kolejnego pluszowego misia albo lalki, ale z pewnością przydadzą mu się rozmaite zabawki edukacyjne. Puzzle, klocki, gry zręcznościowe, planszowe i towarzyskie służą nie tylko zabawie, ale przede wszystkim wszechstronnemu rozwojowi dziecka. Toteż z pewnością nie pożałujesz zainwestowanych w nie pieniędzy.

Kolejną taktyką oszczędnych rodziców jest kupowanie zabawek używanych. Takie rozwiązanie również ma swoje zalety, jednak trzeba pamiętać, że nie każdy przedmiot z drugiej ręki jest bezpieczny dla następnego użytkownika. Wystrzegaj się kupowania używanych gryzaków, smoczków i wszelkich gumowych zabawek, które mogą być dla twojego dziecka źródłem niebezpiecznych drobnoustrojów. Również używane pluszaki niosą w sobie wiele zagrożeń: od bakterii, przez roztocza, aż po grzyby.

Mądre oszczędzanie na zabawkach

Bez wątpienia dobrym sposobem oszczędzania na zabawkach jest kupowanie mniejszej ilości przedmiotów, za to bardzo dobrych jakościowo. Nie da się przecież ukryć, że przedmioty wykorzystywane podczas dziecięcych zabaw narażone są rozmaite uszkodzenia, w związku z czym powinny być możliwie trwałe. Gwarancją zakupu solidnej zabawki z reguły jest wybór produktu cenionej marki, np. SIMBA czy FISHER PRICE, jakie znajdziesz w ofercie hurtowni Jokomisiada.

Markowe zabawki dziecięce mają jeszcze jedną, bardzo ważną zaletę – są bezpieczne. Takie produkty przed dopuszczeniem do sprzedaży przechodzą szereg  kontroli, podczas których ocenia się je nie tylko pod kątem występowania ostrych czy zbyt małych elementów, ale także ewentualnej szkodliwości materiałów. Dobre zabawki to zabawki zdrowe i bezpieczne.

A zatem planując domowy budżet, nie warto zakładać, że to właśnie zabawki mają być głównym obszarem oszczędności. Rozsądne gospodarowanie pieniędzmi nie zawsze oznacza przecież wybieranie najtańszej opcji. Czasem lepiej wydać więcej z myślą o perspektywie na przyszłość.

2018-10-10 09:47

Inne artykuły